Ana içeriğe atla

Tohumlarla Yolculuk

Hedef Kitle: 6-8 Yaş

Süre: 60 dk.

Atölye Hakkında: Tohumlarla Yolculuk Atölyesi; öğrencilerin içinde yaşadıkları, parçası oldukları doğayı ve tohumları daha yakından tanımalarını; canlılar, bitkiler ve tohumlar arasındaki ilişkiyi, benzerlikleri ve farklılıkları keşfetmelerini amaçlıyor. “Tohum ve Tohumun Yolculuğu” başlıklı eğitim sunumu ve “Beni Tohumlarımdan Tanı” başlıklı bilmeceli oyunla öğrenciler tohumları, tohumların yayılma yollarını ve doğadaki diğer canlılarla ilişkisini keşfeder. Atölye Tohum çimlendirme etkinliği ile son bulur.KAYIT FORMU

Atölyelere katılmak için belirtilen bağış tutarını kayıt formunu doldurarak yapabilir ve katılmak istediğiniz atölyeyi seçebilirsiniz. Başvurunuzu tamamladıktan sonra formda belirtiğiniz e-posta adresine formun bir kopyası, kaydınızın alındığına dair bilgi ve Zoom için oda numarası ve şifresi iletilecektir. Atölye katılımı ile ilgili sorularınızı [email protected] adresine iletebilirsiniz.

KAYIT FORMUNA ulaşmak için tıklayın

 

 

ASKIDA ATÖLYE!

ÇEKÜL Bilgi Ağacının çevrimiçi atölyeleriyle çocuklara ulaşmaya devam ediyoruz. Tohumlar nasıl yolculuk eder? Bellek, müze nedir? İklim değişikliği, sonuçları ve sorumluluklarımız nelerdir? Bu soruların cevaplarını ayrılmaz bir bütün olan doğa-kültür-insan ekseninde arıyoruz.  

Eğitimde fırsat eşitliği yaratmak için “Askıda Atölye” seçeneğini de kayıt-bağış formumuza ekledik.

Sizleri, çocuklara eğitim hediyesi vermeye davet ediyoruz!

ASKIDA ATÖLYE bırakmak için tıklayın

 

ATÖLYE YERİ VE TEKNİK GEREÇLER: Atölyeler Zoom uygulaması üzerinden gerçekleştirilmektedir. Sunum ortamına bağlanmak için cep telefonunuza veya bilgisayarınıza Zoom uygulamasını aşağıdaki linklerden indirebilirsiniz. Atölye programı etkileşimli olarak gerçekleştirileceği için bilgisayar üzerinden bağlantı kurmanız tavsiye edilir.

Mobil telefonlar için:
Android mobil işletim sistemi ile erişim için tıklayın.
IOS(Apple) mobil işletim sistemi ile erişim için tıklayın.

Masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar için:
Windows işletim sistemi ile erişim için tıklayın.
Mac(IOS) işletim sistemi ile erişim için tıklayın.
Linux işletim sistemi ile erişim için tıklayın.