Motiflerdeki Doğa | ÇEKÜL | Çevre ve Kültür Değerlerini Koruma

Motiflerdeki Doğa

Motiflerdeki Doğa Atölyesi, öğrencilerin yaşadıkları bölgede bulunan canlıları ve bu canlıların yörenin kültürü üzerindeki etkilerini, insanların ürettiği halı, kilim, heybe gibi el sanatları ürünleri üzerinden inceleyerek, doğa, kültür ve insan arasındaki bütüncül ilişkiyi keşfetmelerini amaçlıyor.

Üç bölümden oluşan atölyenin ilk bölümünde, öğrencilerin yakın çevrelerinde gördükleri sanat ve zanaat eserlerinden yola çıkarak doğa, kültür ve insan arasındaki bağları keşfettikleri “Motiflerdeki Doğa” sunumu yapılıyor. Atölyenin ikinci bölümünde öğrencilerin grup olarak karar alabilme ve görsel algı becerilerini geliştirmelerini amaçlayan “Motifleri Eşleştirme Oyunu” oynanıyor. Son bölümde ise öğrenciler kendi motiflerini tasarlıyorlar.

Hedef kitle: 9-11 yaş

Süre: 80 dakika (2 ders süresi)

Uygulama şekli: Yüz yüze  ya da çevrimiçi

 

Başvuru formu için tıklayın.

ÇEKÜL Vakfı Bilgi Ağacının doğal ve kültürel miras eğitimlerine destek olmak isterseniz tıklayın.

 

Fırsat Eşitliği İçin Eğitim Bağışı: ÇEKÜL Bilgi Ağacı eğitim ve atölyelerinden yararlanmak isteyen öğrenciler arasında fırsat eşitliği yaratmak ve devlet okullarıyla yapılan eğitimlerin sürdürülebilirliğini sağlamak üzere, özel okullarla yürütülen eğitimlerde bağış kabul edilmektedir. Detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.