Ana içeriğe atla
Geri Dönüşü Var mı?

Geri Dönüşü Var mı?

Çöplerimiz nereye gider? Doğada yok olur mu? Peki, bu atıkların yolculuğu nerede son bulur? Geri dönüşüm gerçek bir çözüm mü?

Geri Dönüşü Var Mı? Atölyesi, öğrencilerin bir yandan yaşam için gerekli olan kaynakların ve geri dönüşümün önemini fark etmesini sağlarken, diğer taraftan geri dönüşüme eleştirel bir bakışla yaklaşmasını amaçlıyor.
Gezegenimizde gerçek bir fark yaratmak için neyi, ne kadar tükettiğimizi düşünmemizi sağlayan atölyede, öncelikle geri dönüşüme alternatif olarak "tüketimi azaltma", "yeniden kullanma", "paylaşma", "kompost" vb. seçenekler sunulup örneklendiriliyor. Geri dönüşüm konusunda farkındalık yaratmayı amaçlayan atölyenin ikinci bölümü, geri dönüşüm sembolleri hakkında okuma pratiği kazandırmak için yapılan bir uygulama ya da yeniden kullanım yöntemi ile yapılan bez torba yapımı ile son buluyor.

Hedef Kitle: 7-11 yaş

Süre: 120 dakika (3 ders süresi)

Uygulama şekli: Yüz yüze ya da çevrimiçi

 

Başvuru formu için tıklayın.

ÇEKÜL Bilgi Ağacının doğal ve kültürel miras eğitimlerine destek olmak isterseniz tıklayın.

 

Fırsat Eşitliği İçin Eğitim Bağışı: ÇEKÜL Bilgi Ağacı eğitim ve atölyelerinden yararlanmak isteyen öğrenciler arasında fırsat eşitliği yaratmak ve devlet okullarıyla yapılan eğitimlerin sürdürülebilirliğini sağlamak üzere, özel okullarla yürütülen eğitimlerde bağış kabul edilmektedir. Detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.