Endüstri Mirası | ÇEKÜL | Çevre ve Kültür Değerlerini Koruma

Endüstri Mirası

Alan gezili ve alan gezisiz olmak üzere iki seçenekle sunulan Endüstri Mirası Eğitimi, modern toplumun temelini oluşturan sanayi kültürünü insanın tarih içindeki yolculuğuyla birlikte ele alıyor.

Program, bu yolculuk sırasında insanın doğa ile ilişki kurarak ürettiği kültüre, edindiği bilgiye ve yaptığı buluşlara bütüncül ve eleştirel bir perspektifle yaklaşmayı amaçlıyor. Endüstri Mirası eğitimlerinde bir yandan insanlığın toplumsal, düşünsel ve bilimsel gelişmeleri farklı boyutları ile ele alınırken diğer yandan da bugün yaşamakta olduğumuz modern kentin temelini oluşturan sanayi kültürünün tarihsel, teknolojik, sosyal, mimari ve bilimsel değere sahip mirasına odaklanılıyor.

Hedef kitle: 15-18 yaş

Süre: Alan gezisi yapılmadan gerçekleştirilen atölye  90 dakika, alan gezili atölye ise bir tam gün sürmektedir.

Uygulama şekli: Yüz yüze

 

Başvuru formu için tıklayın.

ÇEKÜL Vakfı Bilgi Ağacının doğal ve kültürel miras eğitimlerine destek olmak isterseniz tıklayın.

 

Fırsat Eşitliği İçin Eğitim Bağışı: ÇEKÜL Bilgi Ağacı eğitim ve atölyelerinden yararlanmak isteyen öğrenciler arasında fırsat eşitliği yaratmak ve devlet okullarıyla yapılan eğitimlerin sürdürülebilirliğini sağlamak üzere, özel okullarla yürütülen eğitimlerde bağış kabul edilmektedir. Detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.