fbpx Doğadan Öğreniyorum | ÇEKÜL | Çevre ve Kültür Değerlerini Koruma

Doğadan Öğreniyorum

Çocukların gelişiminde doğanın çok önemli bir bileşen olduğunu gözeten program, doğanın, her disiplini ilgilendiren bir yaşam bilgisi barındırdığı gerçeğinden hareket ediyor. MEB müfredatını destekleyecek şekilde hazırlanan bu program, öğrencileri doğayla buluşturmayı amaçlıyor.

Öğrenciler, Doğadan Öğreniyorum atölyeleri kapsamında ÇEKÜL Bilgi Ağacı uzmanlarının rehberliğinde, Emirgan Korusunu ya da Atatürk Arboretumunu ziyaret edecek; dokunma, duyma, görme ve koklama duyularını kullanarak, ormana ve ormanda yaşayan farklı canlı türlerine yakından bakabilecek.

Program, öğrencilerin doğadaki türler ve türler arasındaki bağlara dair kalıcı bir farkındalık geliştirmelerini hedefliyor.

Hedef kitle: Okul öncesi ve ilkokul öğrencileri.

Süre: 2 ders saati

Başvuru formu için tıklayın

ÇEKÜL Vakfı Bilgi Ağacının doğal ve kültürel miras eğitimlerine destek olmak isterseniz tıklayın.

*NOT:
Fırsat Eşitliği İçin Eğitim Bağışı: ÇEKÜL Bilgi Ağacı eğitim ve atölyelerinden yararlanmak isteyen öğrenciler arasında fırsat eşitliği yaratmak ve devlet okullarıyla yapılan eğitimlerin sürdürülebilirliğini sağlamak üzere, özel okullara verilen eğitimlerde bağış kabul edilmektedir. Detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Proje Dosyaları: