Ana içeriğe atla

TÜKAP’DAN KAMU YÖNETİMİ PLANLAMA VE EĞİTİM PROGRAMI

05.02.2008

Daha demokratik bir kamu yönetimi için hizmet sunumunda açıklık, halkın katılımı, sorumluluk, idarenin denetimi, hesap verilebilirlik gibi öğelerin ekinleştirilmesi ve modern kamu yönetimi anlayışının benimsenmesi gibi sebeplerle kurulan Tüm Kamu Yönetimi Eğitim ve Planlama Merkezi Derneği, 1. Planlama ve Eğitim Kurultayı’nı yaptı.

22-25 Ocak tarihlerinde Antalya Topkapı Otelinde yapılan kurultaya iki yüz kişi katıldı.

“Açılış Oturumu”, TÜKAP’ın kurucuları arasında olan Prof. Dr. Metin Sözen’in başkanlığında gerçekleşti.  Açılış konuşmaları ve derneğin kurumsal tanıtımın ardından “Kamu Sektöründe Planlama Konusuna Siyasi Bakış” konulu panel yapıldı.

Panelin ardından oluşturulan çalışma grupları, Bilgi sistemleri-Uzaktan algılama ve uzaktan kontrol, İmar Planlama ve Uygulama, Performans Alanları-İş programları- Bütçeleme ve Planlama, Proje Hazırlama-Sunum ve Yönetim, Stratejik Planlama, Toplam Kalite Yönetimi ve Kalite Çemberleri, İhale Kanunu ve Uygulamaları konusunda iki gün boyunca yoğun çalışma yaptı.

Çalışma grupları, düzenlenmesi ve değişmesi gereken yasal mevzuatlar hakkında yerinde tespitler yaparak detaylı raporlar hazırladı. Kurultayın son günü değerlendirilen çalışma grubu raporları ise sonuç bildirgesi olarak delegelerle paylaşıldı.

Tüm Haberler