Ana içeriğe atla

HAVANA’YI GERÇEK KİMLİĞİNE KAVUŞTURAN KENT TARİHÇİSİ “EUSEBİO LEAL SPENGLER” İLK KEZ TÜRKİYE’YE GELİYOR

18.05.2007

Geliştirdiği ve uygulamaya geçirdiği yerel koruma modeliyle, Havana kentinin en başarılı mimarı kabul edilen ünlü kent tarihçisi Dr. Eusebio Leal Spengler, ÇEKÜL Vakfı’nın davetlisi olarak ilk kez Türkiye’ye geliyor. Türkiye ziyareti kapsamında ÇEKÜL Vakfı ve Kadıköy Belediyesi işbirliğiyle bu yıl birincisi düzenlenen “Deneyim Paylaşımı” etkinliklerine katılacak olan Leal, daha sonra “Tarihi Kentler Birliği Uluslararası Kadıköy Buluşması”nda, Havana’da gerçekleştirdiği koruma uygulamalarını anlatacak.

Spengler’in Türkiye’ye gelişi nedeniyle  22 Mayıs 2007 Salı günü, Saat 10:00’da, ÇEKÜL Vakfı’nda bir basın toplantısı düzenlenecek. Toplantıya Spengler'in yanı sıra, ÇEKÜL Vakfı Başkanı Prof. Dr. Metin Sözen de katılacak.

Spengler daha sonra, ÇEKÜL Vakfı ve Kadıköy Belediyesi tarafından 24 Mayıs 2007 Perşembe Günü, Saat 14:00’da, Caddebostan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan “Deneyim Paylaşımı” etkinliklerine katılacak. 

Spengler, 26 Mayıs 2007 Cumartesi Günü, saat 09:00’da, Caddebostan Kültür Merkezi’nde düzenlenecek olan “Tarihi Kentler Birliği Uluslararası Kadıköy Buluşması”nda, “Kent Ölçeğinde Koruma Uygulamalarına Bir Örnek: Havana” konulu bir sunum yaparak, Türkiye ziyaretini noktalayacak.

Tüm Haberler