Ana içeriğe atla
ÇEKÜL Bilgi Ağacı'nın Doğal ve Kültürel Miras Öğretmen Eğitim Programları Başlıyor

ÇEKÜL Bilgi Ağacı'nın Doğal ve Kültürel Miras Öğretmen Eğitim Programları Başlıyor

21.08.2023

ÇEKÜL Bilgi Ağacının doğal ve kültürel miras eğitimleri yeni eğitim öğretim yılında da devam ediyor. Eylül ayında 2 farklı öğretmen programının tanıtım toplantıları düzenlenecek. 

ÇEKÜL Vakfı 1990 yılından bu yana, çocuk ve gençlerde kültürel ve doğal mirasın korunması bilincinin gelişmesi için eğitim programları geliştiriyor ve uyguluyor. Vakfın eğitim uzmanları tarafından düzenli olarak güncellenen eğitim içerikleri, eğitimde fırsat eşitliği gözetilerek, devlet okullarındaki öğretmen ve öğrencilere ücretsiz ulaştırılıyor. 2022-2023 eğitim öğretim yılında “Kentimin Öyküsü” ve “Ağaçların Diliyle Kentim” eğitim programıyla 27 farklı kentten 100’e yakın öğretmene ulaşıldı. Yeni dönem başvurular ise 8 Eylül’e kadar devam edecek.   

ÇEKÜL Bilgi Ağacı çatısı altında, farklı öğrenme biçimleri ve çoklu zekâ kuramını temel alarak geliştirilen öğretmen kılavuzları, Millî Eğitim Bakanlığı müfredatına uygun olarak hazırlandı. Her iki eğitim için de yapılacak olan öğretmen bilgilendirme toplantılarının ardından, eğitim kılavuzları dijital olarak öğretmenlerle paylaşılacak. 4 ana başlık ve sınıf içi-sınıf dışı toplam 20 etkinlikten oluşan kılavuzlar, bir eğitim öğretim yılı boyunca uygulanacak şekilde planlandı. Öğretmenlere rehberlik edecek yazılı, görsel ve sesli kaynakları buluşturan kılavuzlarda, uygulama öncesinden bitimine kadar her adım detaylarıyla anlatılıyor.

Kentimin Öyküsü ve Ağaçların Diliyle Kentin Programına başvurmak* için bağlantıya tıklayabilir ya da aşağıdaki formu doldurabilirsiniz:

* Başvurunuzu takiben, çevrimiçi bir bilgilendirme sunumu yapılarak, uygulamaya ilişkin detaylı bilgiler ve öğretmen kılavuzu paylaşılacaktır.

Tüm Haberler