Ana içeriğe atla
ÇEKÜL Bilgi Ağacından Geri Dönüşüm Atölyesi

ÇEKÜL Bilgi Ağacından Geri Dönüşüm Atölyesi

23.11.2022

ÇEKÜL Bilgi Ağacı, dönemin ilk ara tatilinde “Geri Dönüşü Var mı?” başlıklı atölyesini gerçekleştirdi. 18 Kasım’da düzenlenen atölyeye, Türkiye’nin farklı illerinden toplam 50 öğrenci katıldı. Yaşam için gerekli olan kaynakların ve geri dönüşümün önemini fark eden öğrencilerin, aynı zamanda geri dönüşüme eleştirel bir bakışla yaklaşmalarını amaçlayan atölye, ücretsiz olarak düzenlendi.

ÇEKÜL Bilgi Ağacı uzmanları tarafından hazırlanan sunumla başlayan atölyede, öncelikle “Geri Dönüşü Var mı?” sorusuna yanıtlar verildi. Öğrencilerin de aktif katılım sağladığı ilk bölümde; çöplerin doğada çözünme süreleri ve bu sırada çevreye verdiği zararlar, yıllık atık miktarımız, atıklarımızı azaltma yolları hakkında konuşuldu. Ardından, geri dönüşüm; geri dönüşümün faydaları, aşamaları, atıkları ayırırken dikkat etmemiz gereken noktalara dair önemli bilgiler aktarıldı.

Atölyenin ikinci bölümünde ise eski bir tişörtten bez torba yapıldı. Yeniden kullanımın ve sürdürülebilirliğin önemine dikkat çekmek için doğrudan uygulamaya geçilen bu bölümde, aynı zamanda tüm öğrenciler kendi yaratıcılıklarını kullandı.

“Geri Dönüşü Var mı?” başlıklı atölyemiz ve diğer Bilgi Ağacı eğitimlerimiz, sizlerin desteğiyle Türkiye’nin her yerinden öğrencilere ulaşmaya devam ediyor. Farklı yaş grupları için ve eğitimde fırsat eşitliği ilkesini benimseyerek düzenlediğimiz eğitimlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için:  www.cekulvakfi.org.tr/proje/cekul-bilgi-agaci

Tüm Haberler