ÇEKÜL Akademi Gaziantep için hazırlanıyor | ÇEKÜL

ÇEKÜL Akademi Gaziantep için hazırlanıyor

08.03.2012

TKB Alanda Eğitimler takvimi Gaziantep ile başlıyor. ÇEKÜL Akademi'nin Tarihi Kentler Birliği işbirliği ile devam ettirdiği kültürel ve kentsel koruma eğitim programına yeni bir içerik daha eklendi. "TKB Alanda Eğitimler" başlıklı yeni içerik ile Anadolu'da yapılan örnek koruma çalışmaları ve yöntemleri incelenecek. İlk eğitim ise "Kültür Yolu" projesiyle model oluşturan Gaziantep'te yapılacak. 10-11 Nisan ve 9-11 Mayıs tarihlerindeki eğitimler, Türkiye Belediyeler Birliği ve Tarihi Kentler Birliği işbirliğinde yürütülecek. ÇEKÜL Akademi ve yerel uzmanların sunumlarıyla yapılacak Nisan ayındaki ilk eğitimin başlığı ise "Kültürel Koruma Alanında Proje Yönetimi Deneyimi /Gaziantep Modeli".

Koruma kavramı ve kültür öncellikli bakış açısı, kültürel koruma alanında proje yönetimi metodolojisi ve Gaziantep Modeli, KUDEB koruma mevzuatı ve kaynaklar, vaka analizi- Bey Mahallesi Sokak Sağlıklaştırma Uygulamalı Proje Çalışması ve alan incelemesi ilk eğitimin içeriğini oluşturuyor.

Mayıs ayındaki ikinci eğitimin konusu ise "Alan Yönetimi; Birlikte Yönetme Modeli". Eğitimler Ocak ayında açılışı yapılan Prof. Dr. Metin Sözen Eğitim ve Kültür Merkezi'nde yapılacak. 

İçerik ve katılım koşulları gibi deyatlı bilgilere Tarihi Kentler Birliği sitesinden ulaşabilirsiniz.

http://www.tarihikentlerbirligi.org/icerik/icerik.asp?ID=146