Ana içeriğe atla

7 Ağaç İçin Ritim

14.05.2010

İstanbul’un kimlikli yapılarından biri, Mısırlı Ahmet ve 40 darbuka ustasının katılacağı canlı ritim performansı... ÇEKÜL Vakfı 29 Mayıs 2010’da Karaköy’deki tarihi Sümerbank binasında, 7 Ağaç İçin Ritim adlı bir etkinlik düzenliyor. Etkinlikten elde edilen gelir, İzmir Seferihisar’daki ağaçlandırma çalışmasında kullanılacak.

Tarihi bir mekân gönüllü olarak kapılarını açıyor, 40 usta müzisyen ritim tutuyor; ÇEKÜL Vakfı’nın 7 Ağaç Ormanları anlamlı bir işbirliğiyle güçleniyor.

Bankalar Caddesi’ndeki tarihi Sümerbank binasında gerçekleşecek 7 Ağaç İçin Ritim gecesinde İstanbul Ritim Derneği ve Mısırlı Ahmet Galata Ritimhanesi’nden darbuka ustaları sahneye çıkacak. Kendine özgü tekniği ile bu enstrümana yeni bir yorum getiren Mısırlı Ahmet de solo performans ve trio’suyla (Göksun Çavdar/klarnet, İsmail Tunçbilek/bağlama) etkinliğe katkıda bulunacak. Canlı performansın öncesinde Gökhan Aya, sonrasında ise Karga DJ’lerinden Cünort tempoyu artıracak.

Tüm program ve projelerinde doğa-kültür-insan birlikteliğini vurgulayan ÇEKÜL Vakfı, 7 Ağaç Ormanları kapsamında 17 yıldır farklı kentlerde ağaçlandırma yapıyor. 7 Ağaç İçin Ritim gecesinde bilet satışlarından elde edilecek gelir, Türkiye’nin ilk “slow city/sakin kent”i Seferihisar’daki ağaçlandırma çalışmalarına aktarılacak.

7 Ağaç İçin Ritim gecesi; ÇEKÜL Vakfı, İstanbul Ritim Derneği, Mısırlı Ahmet Galata Ritimhanesi, Anadolu yakasının vazgeçilmez kültür mekânı Karga Bar, Taksim’in alternatif eğlence mekânı DADA sports&art cafe-bar; Lüküs Hayat’a sponsor olan, Otel Odasında Tiyatro ile Türkiye’de, 1 Nisan’da 100.000 gülen balonu Beyoğlu’na dökerek dünyada bir ilki gerçekleştiren LUSH HOTEL’in gönüllü işbirliğiyle gerçekleşiyor.

Kâğıt, kalem, mobilya gibi çeşitli ihtiyaçlarımız yüzünden her yıl doğaya ortalama 7 ağaç borçlanıyoruz. Bu borcu ödeyebilmek, doğa-kültür-insan ilişkisini düşündürebilmek, toprağa yeniden kök salabilmek için desteğinizi bekliyoruz.

Tarih: 29 Mayıs 2010, Cumartesi
Saat: 20.30
Adres: Tarihi Sümerbank binası, Bankalar Caddesi, Karaköy
Bilet fiyatı: 30 TL (Biletix fiyatı)
Bilet satış yeri: Biletix

Konser gecesi kapıdan bilet satışı yapılacaktır...

Ayrıntılı bilgi için:
Tel: 0212 249 64 64
[email protected]

Tüm Haberler