YENİ BİR HAYATA ADIM ATARKEN MUTLULUĞUNUZU DOĞAYLA PAYLAŞIN | ÇEKÜL

YENİ BİR HAYATA ADIM ATARKEN MUTLULUĞUNUZU DOĞAYLA PAYLAŞIN

18.10.2007

ÇEKÜL Vakfı, taptaze umutlarla yeni bir hayata adım atmaya hazırlanan genç çiftlere farklı bir armağan seçeneği sunuyor: Nikah Şekeri Korusu.

İklim değişikliğinin acımasız sonuçları hayatımızı her yönden etkisi altına alırken, gençler geleceğe umutla bakabilmek için çözüm seçenekleri arıyorlar. Tüketim alışkanlıklarımızı doğadan yana hızla değiştirmemiz gereken bu günlerde; ÇEKÜL Vakfı tarafından oluşturulan Nikah Şekeri Koruları, evlilik hazırlığı içinde olan çiftler için doğa dostu, özgün ve özel bir armağan seçeneği sunuyor. Bir yandan da,  hızla tükenen ormanlarımızı çoğaltma fırsatı yaratıyor. 

ÇEKÜL Vakfı'nın 1993 yılından bu yana sürdürdüğü 7 Ağaç Ormanları Projesi kapsamındaki Nikah Şekeri Koruları, yeni bir hayatın eşiğindeki gençlerin bu mutlu gününü taze fidanlarla taçlandırıyor, konuklarına olduğu kadar doğaya da anlamlı bir armağan vermelerini sağlıyor. Davetlilere şeker yerine, genç çift adına oluşturulan korunun belgesini içeren küçük şık rulolar dağıtılıyor. Gençler, ÇEKÜL Vakfı tarafından özel olarak tasarlanmış nikah davetiyelerini tercih ederek de projeye destek verebiliyorlar.

2007 yılında başlatılan bu uygulamayla birçok çift, oluşturduğu Nikah Şekeri Korusu ile ya da ÇEKÜL davetiyelerini kullanarak doğaya yeni fidanlar kazandırdı, dostlarına bu tercihlerini ileterek onları 7 Ağaç Projesi ile tanıştırdı.

Ayrıntılı bilgi için:
http://www.cekulvakfi.org.tr/icerik/icerik.asp?sayfaID=152