Ana içeriğe atla
YAPEX Fuarında Fotoğraf Yarışması

YAPEX Fuarında Fotoğraf Yarışması

27.09.2019

6-8 Kasım tarihleri arasında, Tarihi Kentler Birliğinin desteği ve ÇEKÜL Vakfının işbirliğiyle Akdeniz Tanıtım tarafından düzenlenen YAPEX Restorasyon, Kültür Mirası ve Koruma Fuarında bu yıl; TMMOB Şehir Plancıları Odası Antalya Şubesi ve Antalya Kent Konseyi işbirliğiyle bir de çalıştay ve fotoğraf yarışması düzenlenecek. “Geleneksel Kent Dokusunda Kent Estetiği” başlıklı çalıştay kültürel mirasın korunması, kentlerde geleneksel kültürlerin yaşatılması, sosyo-ekonomik sorunlar ve göçler nedeniyle bozulan kent estetiğine dikkat çekilmesi gibi amaçlarla, alanda çalışanları ve bilim insanlarını biraraya getirecek. 7 Kasım’da düzenlenecek olan çalıştay, tüm güne yayılacak.

Çalıştay kapsamındaki, Türkiye genelinde amatör ve profesyonel fotoğrafçılara açık ''Geleneksel Kent Dokusunda Estetik'' konulu fotoğraf yarışmasına ise başvurular 1 Kasım tarihine kadar devam edecek. Yarışmanın ödülleri, çalıştayda verilecek. Çalıştay ve yarışma, ÇEKÜL Antalya temsilcisi Recep Esengil’in de desteğiyle düzenleniyor.

Yarışma hakkında detaylı bilgi için: http://www.arkitera.com/yarisma/fotograf-yarismasi-geleneksel-kent-dokusunda-estetik/

Tüm Haberler