Ana içeriğe atla

UNICEF ÇOCUK DOSTU KENTLER PROJESİ

01.12.2006

UNICEF Türkiye Milli Komitesi Çocuk Dostu Kentler (ÇDK) Projesi Danışma Kurulu Toplantısı 20 Kasım 2006 Pazartesi günü yapıldı. Projeye aday olan Uşak’ta, çocuk parkıyla ilgili gerekli hazırlıkların tamamlanmasına karar verildi.

Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Araştırma ve Uygulama Merkezi’nde yapılan toplantıya ÇDK Danışma Kurulu Başkanı Fikret Üçcan, Danışma Kurulu Üyeleri Uşak Valisi Kayhan Kavas, ÇEKÜL Vakfı Başkanı Prof. Dr. Metin Sözen, Prof. Dr. Tezer Kutluk, Prof Dr. Cemal Taluğ, Ragıp Buluç, Tan Oral, Nedret Uluğbay ve Serpil Ural’ın yanı sıra UNICEF Türkiye Milli Komitesi’nden  Prof. Talat Halman, Alanor Olalı ile Zuhal Orhun da katıldı.

Toplantıda “Kentimle Büyüyorum”, “Bugünkü Çocuklar Yarınki Büyükler”, “Çocuğu da Sağlıklı, Mutlu ve Başarılı Kılacak Kentsel Yaşam ve Mekânlar”, “Türkiye’de Kent Planlama ve Çocuk” başlıklı konular ele alındı. Ağırlıklı olarak Türkiye’nin farklı bölgelerinde gerçekleştirilecek çalışmalar ve Uşak’ta hayata geçirilmesi düşünülen çocuk parkının hazırlıkları üzerinde duruldu. Sonuç olarak, Uşak’ta yapılacak ÇDK toplantısına kadar çocuk parkıyla ilgili gerekli hazırlıkların tamamlanmasına karar verildi.

UNICEF, 1996 yılından bu yana dünya genelinde Çocuk Dostu Kentler projesini hayata geçiriyor. Projenin en başarılı örnekleri arasında ise İspanya ve İtalya örnekleri yer alıyor.

Tüm Haberler