Ana içeriğe atla

TAÇLI İSTANBUL SEMİNERLERİNDE “İSTANBUL KEYFİ”

22.02.2008

TAÇ Vakfı (Türkiye Anıt, Çevre, Turizm Değerlerini Koruma Vakfı) nın, İstanbulluluk bilincini arttırmak için düzenlediği TAÇLI  İSTANBUL Seminerleri “İstanbul’da Keyf” semineriyle devam ediyor.

1976 Yılında bilim adamları, yöneticiler ve T.C Turizm Bakanlığı tarafından İstanbul’da kurulan TAÇ Vakfı, İstanbulluluk bilincini artırmak, vakfın yapacağı onarım ve restorasyon projelerine destek sağlayabilmek amacıyla “TAÇLI İSTANBUL” Seminerleri düzenlendi. Beş bölümden oluşan seminer programının üçüncü bölümü TURSAB ve Pera Müzesi’nin de katkılarıyla 22-28 Şubat tarihlerinde yapılacak.


TAÇ Vakfı Başkanı Prof Dr. Gül İrepoğlu

“İstanbul’da Keyf” başlığı altında yapılacak üçüncü seminer, Vakıf Başkanı Prof. Dr. Gül İrepoğlu’nun “İstanbul’da Lale Devri” sunumu ile başlayacak. Pera Müzesi Konferans Salonunda Salı ve Perşembe günleri yapılacak sunum 18.00-20.00 saatleri arasında olacak. 

TAÇ Vakfı olarak böyle bir etkinliğe imza atmaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade eden TAÇ Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Gül İrepoğlu, “İstanbul büyük bir tarihsel ve kültürel birikimin eseri olan bir şehir. Biz bu eğitimlerle İstanbul’da yaşayanların yaşadıkları şehri daha iyi tanımalarını, belki her gün önünden geçtikleri ve fark etmedikleri binaların gerçekte ne yaşantılara ev sahipliği yaptığını öğrenmelerini istiyoruz. Bu eğitim, İstanbulluların yaşadıkları şehre ve bu şehrin değerlerine farklı bir bakış açısıyla yaklaşmalarını sağlayacak,” dedi. İrepoğlu, seminer katılımcıların önceden belirlenen bir miktarda bağış yaparak seminerleri takip ettiğini açıkladı.   

“Eski İstanbul’da Mimari” ve “İstanbul’da yaşam” seminerleriyle Mart ve Nisan aylarında da devam edecek seminerin sonucunda TAÇ Vakfının yapacağı restorasyon projelerine kaynak oluşturması bekleniyor.

Tüm Haberler