“S.O.S İSTANBUL”DAYIZ | ÇEKÜL

“S.O.S İSTANBUL”DAYIZ

25.09.2008

İstanbul Kültür Sanat Vakfı ve Pozitif işbirliğiyle; Virgin Radio sponsorluğunda  düzenlenen “S.O.S. İstanbul”, 4 Ekim Cumartesi günü Turkcell Kuruçeşme Arena’da yapılacak. R.E.M., Mor ve Ötesi, Spiritualized ve Ayyuka gibi Rock müziğin alternatif sesleri ve sivil toplum örgütleriyle beraber İstanbulluları değişime çağıran bir platform oluşturulacak.

S.O.S. İstanbul kapsamında ÇEKÜL Vakfı da “Sinan’a Saygı” Projesi ile etkinliğe katılacak. ÇEKÜL, AÇEV, TEMA, TEGV, TOG, Uluslararası Af Örgütü, Greenpeace ve ÇYDD ile İstanbul 2010'un sözcülüklerini üstlenen sanatçılar, projeleri gün boyu İstanbullulara duyuracak; ayrıca etkinlik alanında yer alacak tanıtım stantlarında projeler hakkında bilgiler verilecek. “Sinan’a Saygı Projesi” de kısa bir film eşliğinde saat 16.45-17.00 sularında oyuncu Lale Mansur'un sunumuyla etkinliği izlemeye gelenlerle paylaşılacak. Ayrıca NTV televizyon kanalı etkinliği canlı olarak yayınlayacak.     

Katıldığı yardım kampanyaları ve politik söylemleriyle de etkili bir aktivist olan rock grubu R.E.M. bu yılın başında çıkardığı ve politik şarkı sözleriyle de dikkat çeken son albümü “Accelerate”in Avrupa Turnesi kapsamında ilk defa İstanbullu hayranlarıyla buluşmuş olacak.

Bu yıl ilk kez düzenlenen S.O.S. İstanbul’un önümüzdeki senelerde de devam etmesi planlanıyor.

http://www.sinanasaygi.com/