Ana içeriğe atla

SİNAN ESERLERİ ANADOLU GEZİ HARİTASI HAZIRLANIYOR

18.04.2008

“Sinan’a Saygı” projesi gönüllüleri, yoğun geçen Ağırnas etkinliklerinin ardından çalışmalarına devam ediyor. Gönüllüler, ÇEKÜL Vakfı Başkanı Prof. Dr. Metin Sözen’in de katıldığı bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda, bu güne kadar yapılan çalışmaları ve Ağırnas “Mimar Sinan Günleri” etkinliklerini değerlendiren gönüllüler, Metin Sözen’in de tavsiyelerini alarak yeni çalışmalar planlamaya başladı.

Proje kapsamında İstanbul ve Trakya Sinan Eserleri gezi haritası hazırlayan gönüllüler, Anadolu Sinan Eserleri gezi haritasının da hazırlık aşamasında olduğunu ve kısa süre sonra yayınlanacağını açıkladı. Bir çok “Sinan” dostunun bu haritayı büyük heyecanla beklediğini söyleyen gönüllülerden Beyza Kurt “Daha önce hazırladığımız haritalardaki bir çok rota gezisini tamamladık. Şimdi ise İstanbul haritasının 7. gezi rotası olan “Su Kemerleri”ne ve Trakya gezi rotasındaki “Edirne Selimiye Camisi”ne gezi düzenlemeyi düşüyoruz. Sonraki aşamalarda ise Anadolu haritası üzerinden geziler devam edecek,” dedi.

Gönüllüler, Mimar Sinan ile ilgili ulusal ve uluslararası basında yayınlanan haberleri de takip etmek için bir grup oluşturdu.  Toplanan haberler e-bülten şeklinde isteyenlere ulaştırılacak.

 

Tüm Haberler