Ana içeriğe atla

SGS Türkiye gönüllüleriyle Doğadan Öğreniyorum

01.11.2017

ÇEKÜL Bilgi Ağacı, SGS Türkiye desteğiyle hayata geçen proje kapsamında SGS gönüllülerine “Doğadan Öğreniyorum Eğitmen Eğitimi” verdi. 23 Ekim tarihinde Şerifler Yalısı ve Emirgan Korusunda gerçekleştirilen eğitim ile SGS gönüllülerinin ilkokul ve ortaokul öğrencilerine Doğadan Öğreniyorum eğitimini uygulaması hedefleniyor. 

21 gönüllünün katılımıyla yapılan eğitimin teorik bilgilerden oluşan ilk aşaması Şerifler Yalısında; alan uygulaması ise Emirgan Korusunda gerçekleştirildi. Çocukların gelişiminde doğanın önemli rolünün anlatıldığı eğitimde katılımcılar, ÇEKÜL Bilgi Ağacı uzmanlarının rehberliğinde “Doğadan Öğreniyorum” programının uygulamasında kullanılan materyalleri daha yakından tanıma ve doğanın renkleri, dokuları ile ağaç ve bitki türlerini keşfetme imkânı buldu.

SGS Türkiye Gönüllü Doğadan Öğreniyorum Eğitmen Eğitimi programının tamamlanmasıyla birlikte, katılımcıların ilkokul ve ortaokul düzeyindeki öğrencilerle Emirgan Korusu’nda “Doğadan Öğreniyorum” eğitimini uygulaması planlıyor. İlk öğrenci eğitimi 1 Kasım 2017’de TEV Abdullah Nezahat Erboz İlkokulu ve 2 Kasımda da Emirgan İlkokulu ile gerçekleştirildi.

Siz de eğer kurumsal eğitimlerimize katılmak isterseniz programlarımızı bu linkten inceleyebilirsiniz.

Tüm Haberler