Sarıyer öyküsünü anlatmaya hazırlanıyor! | ÇEKÜL

Sarıyer öyküsünü anlatmaya hazırlanıyor!

20.02.2018

Sarıyer Gençlik ve Eğitim Merkezinden 22 öğretmen, ÇEKÜL Bilgi Ağacı tarafından 3 yıldır farklı kentlerde uygulanan Kentimin Öyküsü Eğitim Programı Öğretmen Eğitimini başarıyla tamamladı.

Sarıyer Belediyesinin desteğiyle 8 Şubat’ta SAGEM’de yapılan eğitimde, ilköğretim öğrencilerine 12 hafta süresince uygulanabilecek eğitim programının içeriği ve uygulama yöntemleri detaylı olarak anlatıldı.

Sarıyer öyküsünü anlatmaya hazırlanıyor

Doğa, kültür ve insan arasındaki ilişkiyi merkeze alarak, çocukların yaşadığı kenti tanımalarını ve tüm değerleriyle birlikte yeniden keşfetmelerini sağlayan eğitim, Öğretmen Eğitimleriyle daha fazla çocuğa ulaşıyor. Bu kez Sarıyer’in öyküsü, SAGEM öğretmenlerinin gönüllü emekleriyle çocuklarla buluşacak. Sarıyer’in Boğaz’ı, ormanları, kuşları, balıkları, tarihi evleri, anıtsal yapıları her hafta başka bir etkinlik ve içerikle anlatılacak. Doğal miras, kültürel miras nedir? Neden ve nasıl korumalıyız? Günümüzde yaşadığımız ekolojik sorunlar nedir? gibi soruların cevapları, çocukların da aktif katılımıyla ve kimi zaman alan gezileriyle birlikte aranacak.

Koruma bilincini çocuklarla buluşturmak için gönüllü olan SAGEM öğretmenlerine çok teşekkür ederiz.