Ana içeriğe atla

Samsun Kent Müzesi eğitime hazırlanıyor

11.02.2014

Samsun Kent Müzesi, ÇEKÜL Bilgi Ağacı Müze Eğitimleri kapsamında çocuklar ve gençlerle buluşmaya hazırlanıyor.

Müzelerin sadece sergileyen değil, öğreten, özgür düşünceye sevk eden, izlenen ve izleyici arasında bir alışveriş yaşanmasını sağlayan, yaşadığımız, ziyaret ettiğimiz kentleri anlamamıza yardımcı olan yaşayan mekanlar olması için ÇEKÜL Bilgi Ağacı uzmanları tarafından geliştirilecek eğitim içeriği, Samsun Kent Müzesi’nde Nisan ayından itibaren uygulanmaya başlayacak. Eğitimler Samsun Büyükşehir Belediyesi, Kent Müzesi ve ÇEKÜL işbirliğinde yürütülecek.

Geçen hafta Bilgi Ağacı ve SKM uzmanları ön hazırlık toplantısı için bir araya geldi. Müzenin her katını, odasını inceleyerek, eğitimlerin içeriği ve uygulama yöntemi konusundaki öneriler paylaşıldı. Mart sonuna kadar tamamlanacak eğitimler, eğitimci eğitimin ardından müze uzmanları ve gönüllü üniversite öğrencilerini desteğiyle uygulanacak.

Toplantıya katılanlar: Servet Yanardağ, Seval Aydın(ÇEKÜL Bilgi Ağacı), Nilgün Sarıçoban (Sanat Tarihi Uzmanı), Serap Öz (Tarih uzmanı), Feray Yücel(Halkla İlişkiler ), Necmi Çamaş(Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı), Güngör Doğanay (Belediye Turizm ve Tanıtım Sorumlusu), Cemalettin Kavaklıgil (Masalcı Dede), Emine Şener (Sınıf Öğretmeni-Drama Eğitmeni)
Tüm Haberler