Ana içeriğe atla
Öğretmenler Hazır: Anadolu’da Eğitimler Başlıyor!

Öğretmenler Hazır: Anadolu’da Eğitimler Başlıyor!

01.11.2021

ÇEKÜL Bilgi Ağacının her yıl binlerce öğrenciye ulaştığı eğitim programlarından Kentimin Öyküsü ve Ağaçların Diliyle Kentim, yeni gönüllü öğretmenlerine kavuştu. ÇEKÜL Bilgi Ağacının öğretmen programları için yapılan çağrıya Anadolu’nun farklı kentlerinden 65 başvuru geldi. Geçen hafta yapılan çevrimiçi toplantılarla eğitim programları gönüllü öğretmenlerle paylaşıldı.

25 öğretmenin Kentimin Öyküsü ve 40 öğretmenin Ağaçların Diliyle Kentim Programına katıldığı çevrimiçi toplantılar, 5 etapta tamamlandı.  Toplantılar tanışma etkinliğiyle başladı; eğitimin amaç, yapı ve uygulama ilkelerinin aktarıldığı bir sunumla devam etti. Bilgi Ağacı uzmanları tarafından hazırlanan ve öğretmenlere uygulamada rehberlik eden kılavuzların da incelendiği toplantıda, bir uygulama da yapılarak kılavuzun sınıf içi kullanımına ilişkin tecrübeye dönük paylaşım ve etkinliklere yer verildi. Yıllık takvim, iletişim bilgileri ve süreç boyunca kullanılacak eğitim teknolojileri hakkında bilgilerin de verildiği toplantılar, son oturumda yapılan soru-cevap etkinliğiyle tamamlandı.

Ankara, Aydın, Diyarbakır, Edirne, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, Isparta, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kırklareli, Kocaeli, Konya, Manisa, Mardin, Muğla ve Sakarya’da Kentimin Öyküsü ve Ağaçların Diliyle Kentim eğitimleri eğitim öğretim yılı boyunca uygulanacak.

Doğal ve kültürel mirası koruma bilincinin yaygınlaşmasında, ÇEKÜL Vakfının eğitim çalışmaları önemli bir etkiye sahip. ÇEKÜL Bilgi Ağacı, tanıyarak, keşfederek koruma yaklaşımıyla ve eğitimde fırsat eşitliği ilkesiyle hazırladığı eğitim içeriklerini öğretmenler ve öğrencilerle ücretsiz paylaşmaya devam edecek.

Eğitim programları hakkında detaylı bilgi almak isterseniz tıklayınız.

Tüm Haberler