Ana içeriğe atla

MÜLKİYELİLER İKLİM DEĞİŞİKLİĞİNE DİKKAT ÇEKİYOR

01.09.2008

Mülkiyeliler Birliği Genel Merkezi’nin üç ayda bir yayınladığı Mülkiye Dergisi Yaz 2008 sayısında “Ekolojik, Ekonomik, Politik Bir Sorun İklim Değişikliği” konusunu ele aldı. Küresel İklim değişikliklerinin artık gözle görülür şekilde olduğu, iklim sorunlarının hayatın her alanında hissedildiği, ekonomik ve çevreyle ilgili sorunları arttırdığı günümüzde Mülkiye Dergisi, iklim değişikliğini gündeme getirerek duyarlılık yaratmayı hedefliyor.

Dergide, Ümit Şahin, Umur Gürsoy, Nesrin Algan, İlhami Ünver, Bülent Duru gibi araştırmacıların, iklim değişikliğinin farklı alanlardaki etkilerini inceleyen makaleleri yer alıyor.

Doç Dr. Murat Türkeş (Çanakkale On Sekiz Mart Üniversitesi Coğrafya Bölümü) makalesinde Kyoto Protokolü ve Türkiye’den bahsederken verdiği grafiklerle de sorunları gözler önüne seriyor.  “İklim Etiği” konusunda ise Prof. Dr . Nesrin Algan ( Ankara Ü. S.B.F) , bilimsel açıdan çevreye etik yaklaşımları dört grupta inceleyerek okuyucuya sunuyor.

Arşiv niteliğindeki Mülkiye Dergisi, her sayısında farklı bir konuyu ele alarak, bilimsel veriler doğrultusunda kaynak oluşturmak için çalışmalar yürütüyor. 

 

Tüm Haberler