Ana içeriğe atla

MIMAR SINAN ESERLERI ESKIZ SERGISI AÇILDI...

02.12.2003

Sinan'a Saygi Projesi kapsaminda düzenlenen Mimar Sinan Eserleri Eskiz Yarismasi Sergisi dün (1 Aralik 2003, Pazartesi) aksam açildi. Mimar Sinan Üniversitesi Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezinde yapilan açilisa katilanlar, eserlerin en çok yalinligi ve içtenliginden etkilendiklerini belirttiler. ÇEKÜL Vakfi Baskani Prof. Dr. Metin Sözen, yaptigi konusmada; ilk yakin iliskisini, askerlik görevi sirasinda rölövesinin çikarilmasi emri biçiminde kurdugu Tophane-i Amire binasinin serüveninden de sözederek, binanin kullanimin yillar sonra Mimar Sinan Üniversitesi'ne verilmesindeki isabeti vurguladi. Sinan'in eserleriyle ilgili eskiz yarismasi ürünlerinin bu mekanda sergilenmesinin çok yerinde oldugunu belirten Sözen, bu etkinligi basindan beri tasarlayan, hayata geçiren ve sonuçlandiran ÇEKÜL Gençlik Birimine tesekkür etti.

Daha sonra Örgütlenme Koordinatörü ve Gençlik Birimi Lideri  Görkem Kizilkayak tarafindan en çok oy alan ilk 11 açiklandi:

Kemal Reha Kavas, Damla Öztürk (2 eskizi de), Erol Kürkçüoglu, Murat Çakan, Tansu Acimert, Murat Çakan, Didem Gümüsçü, Evren Yildirim, Serkan Yücel, Senem Öztürk, F. Gülsen Gülmez, Oben Sezer

Sergi, 4 Aralik 2003 Persembe aksamina kadar açik kalacak.

Tüm Haberler