METIN SÖZEN'E NIKSAR ve YALVAÇ'TAN HEMSEHRILIK BERATI | ÇEKÜL

METIN SÖZEN'E NIKSAR ve YALVAÇ'TAN HEMSEHRILIK BERATI

17.11.2003

Metin Hoca’miz, tüm Anadolu’nun hemsehrisi... Bunu bilmeyen mi var? Ama yine de geçtigimiz ay, Niksar ve Yalvaç, Metin Hoca’nin kendi hemsehrilerinden oldugunu kayda geçmeyi tercih ettiler. Niksar, Çevre ve Kültür Evi olarak kullanilmak üzere onarimi süren tarihi “Tasmektep” binasina onun adini verirken, Yalvaç da Tarihi Kentler Birligi Yalvaç Bulusmasi’nda ona bir “Hemsehrilik Berati” sundu. Asagida verilen beratlardaki sicak mesajlar var...


Yalvaç Hemserilik Berati

Kentimizin dogal, kültürel ve tarihi degerlerinin korunmasi, gelistirilmesi ve yasatilarak gelecek kusaklara aktarilmasinda bilimsel katkilarini esirgemeyen Sayin Prof. Dr. Metin Sözen'e Belediye meclisimizin 1.10.2002 gün ve 2002/05 sayili karari ile Hemserilik Berati verilmesi karari alinmistir.

Tekin Bayram
Ziraat Yüksek Mühendisi
Belediye Baskani


Niksar Belediyesi Karari

Tarih: 7 Ekim 2003
Karar No: 03/24

Bölgemizin kültürel yönden tanitilmasi ve yeniden yapilanmasinda büyük emekleri geçen ÇEKÜL Vakfi Baskani Prof. Dr. Metin Sözen isminin, ilçemiz Yusufsah Mahallesi, Eski Hükümet Konagi yaninda bulunan ve Belediyemizce restoresi yapilan tarihi Tasmektep binasina Prof. Dr. Metin Sözen Tasmektep Kültür Evi adinin verilmesine oybirligi ile karar verilmistir.

Ahmet Duran Ünverdi

Belediye Baskani