Ana içeriğe atla

METİN SÖZEN’E MARDİN’DEN İKİNCİ ONUR

22.08.2006

MAREV (İstanbul’daki Mardinliler Eğitim ve Dayanışma Vakfı), her yıl yurtiçi ve yurtdışındaki Mardinliler’i bir araya getirerek, Mardin’in özgün kimliğinin geleceğe aktarılması, sağlıklı bir yaşam ortamının yaratılması yolunda yaptığı 2006 yılı toplantısı birbirinden önemli kararlarla sonuçlandı. Geçen yıl tamamlanan Mardin Yol Haritası’nda belirlenen hedeflerin bir bölümünün yaşama geçmiş olması umutları arttırdı. Daha somut sonuçlara gitme olanaklarını büyüttü.

16 Eylül 2006 akşamı yapılan toplantıda vakıf yetkilileri, elli yıllık süreç içinde Mardin’e yaptığı her ölçekteki katkılardan dolayı Prof. Dr. Metin Sözen’e MAREV’in sevgi ve şükranlarını belirten bir anı belgesi verdiler. Bu konuda yapılan coşkulu konuşmaların ardından, altı yıl Mardin’de valilik yapan ve kentin hemşehrisi seçilen Muğla Valisi Temel Koçaklar, düşüncelerini aktararak belgeyi Prof. Dr. Metin Sözen’e sundu.

Prof. Dr. Metin Sözen “tüm Mardinliler’i, Mardin’e emek verenleri büyük bir beraberlikle burada görmeyi sürekliliğin somut sonucu olarak niteliyorum ve gelecek adına bunu başarılı bir hedefe gidiş için temel çıkış noktası olarak görüyorum. Bu saygılı ve özenli yaklaşımın bütün kentlere örnek olmasını diliyorum” dedi. 

Ardından MAREV’in kısa mesajı okundu: “Ülkemizin birçok kenti ile birlikte Mardin’e 50 yıldır emek vermekte, ilgi göstermektesiniz. Bastığımız toprakların ve yaşadığımız tarihi çevrenin önemini sizin önderliğinizde öğrendik. Birlikte bilimin ışığını izlemeye devam edeceğiz.”


 

Tüm Haberler