MARDİN'DEN METİN SÖZEN'E FAHRİ HEMŞEHRİLİK BERATI | ÇEKÜL

MARDİN'DEN METİN SÖZEN'E FAHRİ HEMŞEHRİLİK BERATI

18.08.2006

Tarihî Kentler Birliği’nin 7-10 Eylül 2006 tarihleri arasında düzenlediği Mardin-Midyat Buluşması’na katılan ÇEKÜL Vakfı Başkanı Prof. Dr. Metin Sözen’e, Mardin Belediye Başkanı Metin Pamukçu tarafından fahri hemşehrilik beratı verildi.

Tarihî kent Mardin’e şimdiye kadar yapmış olduğu hizmetler ve desteklerinden dolayı fahri hemşehrilik beratı ödülü verilen ÇEKÜL Vakfı Başkanı Prof. Dr. Metin Sözen, ödülünü Erdoba Evleri’nde düzenlenen Tarihi Kentler Birliği Meclis Toplantısı’nın ardından Mardin Belediye Başkan Metin Pamukçu’dan aldı.

Fahri hemşehrilik beratına layık görülen ÇEKÜL Vakfı Başkanı Prof. Dr. Metin Sözen yaptığı konuşmasında: “Yok olmaya yüz tutmuş tarihî dokuların kurtarılması için elimizden gelen her türlü çabayı sizlerle beraber sarf edeceğiz. Bunun için herkesi tarihimize sahip çıkmaya davet ediyorum. Ayrıca bu güzel tarihî kentimizin belediye başkanı tarafından böylesine anlamlı bir onur ödüle layık görüldüğüm için, başta Metin Pamukçu olmak üzere tüm Mardin halkına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.” diye konuştu.