Ana içeriğe atla

KÖRFEZ’DE FİDAN DİKİM ŞENLİĞİ

24.04.2008

ÇEKÜL Vakfı Geleneksel Fidan Dikim Şenliği, 20 Nisan Pazar günü Kocaeli Körfez’de yapıldı. 2007 yılı boyunca Bölge Orman İşletmesi tarafından dikilen binlerce fidanının ardından gerçekleştirilen Şenlikte bir araya gelen  7 Ağaç Projesi katılımcıları ve ÇEKÜL gönüllüleri, elleriyle fidan dikmenin zevkini tatma fırsatı buldu.. 150 fidan’ın dikildiği şenlik öncesinde hoş geldiniz konuşması yapan ÇEKÜL Kocaeli Temsilcisi Numan Gülşah, dikilen fidanlarla seksenli yıllarda yangın geçirmiş “Çamlıtepe”nin adına yakışır bir biçimde, yeniden eski günlerine kavuşacağını vurguladı.

“Herkese 7 Ağaç” projesi kapsamında her yıl düzenlenen fidan dikim şenliğine, Kocaeli Orman İşletme Müdürü Ufuk Pekmertol, ÇEKÜL Vakfı gönüllüleri, Kocaeli Kültür Elçileri, THY Sivil Havacılık Mühendisleri Derneği temsilcileriyle çok sayıda doğa sever çocuklarıyla birlikte katıldı.

Numan Gülşah’ın ardından söz alan Kocaeli Orman İşletme Müdürü Ufuk Pekmertol, doğayı sevmenin ve emek vermenin, doğayla iç içe olmaktan geçtiğini söyleyerek, bu nedenle Körfez’de yapılan fidan dikim şenliklerinin önemli olduğunu vurguladı. Ağaçlarla, toprakla bire bir uğraşmanın doğa sevgisini pekiştirdiğini söyleyen Pekmertol ve ÇEKÜL Kocaeli Temsilcisi Numan Gülşah, dikim şenliği süresince doğa severleri yalnız bırakmadı.

Çamlıtepe’de, görevliler tarafından önceden tespit edilen alanda kazma-kürek ve fidanlarla karşılanan katılımcılar, havanın da güzel olmasını fırsat bilerek birden fazla fidan dikebildi. İkişer metre arayla dikilen fidanlar için, çapa yaparak kendileri çukur açan katılımcılar, görevlilerden de yardım alarak fidanlarını özenle dikti.

Dikim sonrası Çakır Catering tarafından katılımcılara çorba servisi yapıldı. Şenliğe gönüllü olarak destek veren şirket yetkilileri, çevreye duyarlı insanlarla birlikte olmaktan mutlu olduklarını söyledi.  

Tüm Haberler