Kitap Oku, Bulutlara Dokun! | ÇEKÜL

Kitap Oku, Bulutlara Dokun!

09.11.2018

Çocuk Kitapları Haftası Kutlu Olsun!

Okuma alışkanlığını kazandırmak ve kitap sevgisini arttırmak için her yıl Kasım ayının ikinci pazartesi günü ile başlayan hafta Dünya Çocuk Kitapları Haftası olarak kutlanıyor. Çocuk edebiyatı, sadece çocuklara değil, yetişkin okura da hitap eden yaratıcı, nitelikli pek çok örnek içeriyor.  Çocuk kitaplarının dünyası öylesine eğlenceli ve zaman zaman diliyle, hikâyesiyle o kadar şaşırtıcı ki  kitapevlerinin çocuk raflarını tarayan yetişkinlerin sayısı epey fazla. Yazarlarının geniş hayal dünyasını, birbirinden renkli ve çarpıcı çizimlerle resimleyen illüstratörlerin de bu ilgi ve sevgideki payı büyük.

Büyük bir heyecan yaratan, hem çocukların hem yetişkinlerin dünyasını aydınlatan çocuk kitaplarının sayısı, Türkiye’de de son yıllarda artmaya başladı. ÇEKÜL Bilgi Ağacı,  Doğan Egmont Yayıncılıkla işbirliği yaparak iki kitap yayımladı: Servet Yanardağ’ın yazıp Zeynep Özatalay’ın resimlediği Evini Arayan Ardıç Tohumu ile Şiirsel Taş’ın yazıp Oğuz Demir’in resimlediği Sekoyana’nın Kapıları.

Tüm okurların Dünya Çocuk Kitapları Haftası kutlu, raflarındaki kitapları bol olsun! ÇEKÜL Yayınlarının kitaplarına da yer ayırmayı unutmayın!