Ana içeriğe atla

KEMALİYE’DE ÇEKÜL’LÜ GECE

17.08.2005

Erzincan’ın Kemaliye ilçesinde 04-25 Temmuz tarihleri arasında “Kemaliye ve Çevresinde Ekoloji Temelli Çevre Bilimi” başlığıyla bir sempozyum düzenlendi. TÜBİTAK, Fırat Üniversitesi ve Kemaliye Hacı Ali Akın Meslek Yüksek Okulu işbirliğiyle gerçekleştirilen sempozyumda ÇEKÜL Vakfı Kemaliye Temsilcisi Hilmi Balioğlu ve “Kentler Çocuklarındır Projesi”nin yetiştirdiği “Kültür Elçileri”nden biri olan Mehmet Sağçolak bir sunum gerçekleştirdi.

Hilmi Balioğlu’nun Kemaliyeliler’e ve Kemaliye’ye gelen konuklara hitaben, bölgenin özgün mimari özelliklerini taşıyan, kendi evinin bahçesinde yaptığı ÇEKÜL Vakfı başlıklı sunum büyük beğeni topladı. Yöresel ikramların renk kattığı gecede, “Kültür Elçilerimiz”den Mehmet Sağçolak “Kentler Çocuklarındır” projesi çerçevesinde 2 yıldır süren eğitim çalışmalarını ve “Kültür Elçileri İstanbul Buluşmasını” anlattı. Mehmet’in anlatımını öğretmeni Hüseyin Kuleli’nin hazırladığı slayt gösterisi zenginleştirildi.

Kemaliye’deki diğer gönüllülerin de destek verdiği bu sunumda, Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden gelen konuklardan ÇEKÜL Vakfı ve Kemaliye hakkındaki izlenimleri alındı.

Tüm Haberler