Ana içeriğe atla

Kadıköy’ün Kıyısı Köşesi, Yaratıcı Fikirlerle Canlanıyor

16.09.2013

ÇEKÜL Vakfı, Kentsel Strateji ve Kadıköy Belediyesi'nin ortaklığında yürütlen Tasarım Atölyesi Kadıköy, Kadıköy'ün kıyıda köşede kalmış 10 alanını, Kıyı Köşe Programı kapsamında tasarımcıların yaratıcı fikir ve görüşlerine açmıştı. 3 aylık süreçte, 80 tasarım ekibinin 102 proje ile katıldığı programın ödül töreni, 13 Eylül 2013 Cuma günü, Kadıköy Belediyesi, ÇEKÜL Vakfı ve Kentsel Strateji yöneticilerinin katılımıyla gerçekleşti.

Projelerin değerlendirilmesinde, TAK Değerlendirme Kurulu’nun yanı sıra, programa katılan tasarım ekiplerinin oyları ile şeffaf ve tasarımcıların fikirlerini ön plana alan bir değerlendirme yapıldı.

Yaratıcı ve uygulanabilir fikir ve tasarımları ile 10 proje alanında ödül alan tasarım ekipleri şöyle;

Proje Alanı 1: Ideas (Dinçay Konar, Berkin Lale, Atılım Yılmaz /  Murat Dede

Proje Alanı 2: Merve Özen / Asena Gürmeriç

Proje Alanı 3: Doruk Karagöz

Proje Alanı 4: 3M Mimarlık

Proje Alanı 5: Özen Ketene / Beyza Yalçın / Nour Abuzaid

Proje Alanı 6: Salon Architects

Proje Alanı 7: So Mimarlık

Proje Alanı 8: Dicle Taşkın / Dilan Kara

Proje Alanı 9: 3M Mimarlık

Proje Alanı 10:Burak Pelenk

Henüz 15 yaşındaki Mehmet Akşan ise 2. Proje alanı için hazırladığı projesi ile Teşvik Ödülü’nü kazandı.

Birinci ekiplerin ödüllerinin yanı sıra, ilk üçe giren tüm ekipler adına ÇEKÜL Vakfı 7 Ağaç Ormanları kapsamında İzmir’de ‘TAK Korusu’ kuruldu ve tüm katılımcılara 7’şer fidan armağan edildi.

Kıyı Köşe programında benimsenen projeler, Kadıköy Belediyesi tarafından uygulamaya geçirilecek. İkinci Kıyı Köşe Programı ise ilerleyen günlerde TAK tarafından ilan edilecek. Kıyı Köşe Programı için proje alanı önerilerinizi [email protected] adresine gönderebilirsiniz.


Tüm Haberler