Ana içeriğe atla

İstanbul'un Ağaçları, İstanbul'u Anlatıyor

25.11.2010

ÇEKÜL Vakfı Kültürel Miras Eğitim Programı kapsamında iki yıldır devam eden “Ağaçların Diliyle İstanbul” eğitimi gönüllü eğitmenlerin ve uzmanların desteğiyle devam ediyor. Yeni eğitim yılının ilk uygulaması, Gaziosmanpaşa 100. Yıl İlköğretim Okulu ve İzzetpaşa Mustafa Sarıgül İlköğretim Okulu öğrencileriyle yapıldı.

İzzetpaşa Mustafa Sarıgül İ.Ö.O

İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ünal Akkemik ve ekibi gözetiminde yapılan eğimde, çocukların yaşadıkları kentin doğal mirasını ve yaşam kaynaklarını tanıması, kentlilik bilinci kazanması amaçlanıyor.

Eğitim süresince, İstanbul’un doğal bitki örtüsü hakkında bilgi alan öğrenciler, katılımcı eğitim teknikleri ve oyunlarla öğrendiklerini pekiştiriyor. Ardından yapılan alan gezileri ise, doğa ile yakınlık kurarak, ağaç ve bitki türlerini incelemelerine fırsat tanıyor. Eğitimde çocukların, paylaşma, araştırma ve sorgulama becerilerinin gelişmesi de sağlanıyor. 

Gaziosmanpaşa 100.Yıl İ.O.O


Eğitimlere gönüllü destek veren eğitmenlerimiz: Suzan Çetin, Emel Gurbet,  Derya Güler, Dilek Sagun, Elif Şahin, Suay İzgi Boz, Hafize Şahin, Rabia Ar Cistir, Gülsün Akın

Tüm Haberler