Ana içeriğe atla

İFSAK ve ÇEKÜL Mimar Sinan eserleri için bir arada

17.05.2011

İFSAK (İstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği) ile ÇEKÜL Vakfı, Mimar Sinan'ın İstanbul'daki mimari mirasını fotoğraflamak için bir araya geliyor. İFSAK'ta Hakan Hatay'ın danışmanlığında ve Dilara Başkurt'un yardımcı danışmanlığında çalışmalarına devam eden 170. Dönem Temel Fotoğraf Semineri katılımcılarının  ' Mimar'i + '  ana teması altında yaptıkları fotoğraf proje çalışmalarının alt başlıklarından biri de Mimar Sinan'ın eserleri. İFSAK 170. Dönem Proje grubunu ile birlikte Sinan'ın eserlerine yapılacak fotoğraf gezileri öncesinde ÇEKÜL Anadolu Araştırmaları bu konudaki birikimini İFSAK ile paylaşıyor.

ÇEKÜL Vakfı'nın İstanbul, Trakya ve Mostar'dan Mekke'ye Osmanlı coğrafyası için yayımladığı Sinan'a Saygı Gezi Haritaları atölye katılımcıları ile paylaşıldı. ÇEKÜL Anadolu Araştırmaları, 4 Mayıs'ta İFSAK'ta Sinan'ın hayatını ve mimari mirasını konu alan bir sunum yaptı.

Mayıs ayının sonunda da İFSAK 170. Dönem Proje katılımcıları ve ÇEKÜL Anadolu Araştırmaları stajerleri ile birlikte fotoğraf gezileri başlıyor. İFSAK 170. Dönem Proje katılımcıları fotoğraflarından bir seçkiyi Sinan'a Saygı Projesi kapsamında kullanılmak üzere ÇEKÜL Anadolu Araştırmaları'na verecek. Bu seçkinin dijital bir yayınla www.sinanasaygi.org üzerinden paylaşılması planlanıyor.

Tüm Haberler