Ana içeriğe atla

GLOBAL TANITIM’DAN “KÜLTÜR ELÇİLERİ”NE YENİ YIL ARMAĞANI

18.12.2007

GLOBAL Tanıtım, yeni bir yıla girmeye hazırlandığımız bugünlerde, 181 Kültür Elçisine 2008 yılında, TÜBİTAK Bilim Çocuk Dergisine bir yıllık abonelik armağan etti. Örnek bir kurumsal sosyal sorumluluk anlayışını temsil eden bu desteği, yeni yıllarını kutladığı müşteri ve dostlarıyla da paylaştı. 2007 yılı çalışmalarında Muğla, Kayseri, Kars, Şanlıurfa, Diyarbakır, Midyat ve Amasya  kentlerinde kültürel eğitim alan 181 kültür elçisi,  yeni yıla bu güzel armağanla girmekten, tam bir yıl boyunca Bilim Çocuk Dergisi'ni okuyabilecek olmaktan sevinç duyuyorlar.

Çekül Vakfı'nın, 2003 yılından bu yana yürüttüğü Kentler Çocuklarındır Kültürel Eğitim Programı ile çocukların kentlilik bilincinin ve kültürel kimlik duygusunun gelişmesi, yaşadıkları kentin kültürel zenginliğinin farkına varmaları ve kentlerinin birer Kültür Elçisi olmaları amaçlanıyor. Kentler Çocuklarındır Kültürel Eğitim Programı'nın en önemli sonuçlarından biri kültürel eğitim çalışmalarına katılan çocukların, kendi kimliklerine ve sosyal çevrelerine bakış açılarında olumlu değişim yaşanmasıdır. Eğitim alan tüm çocuklarda tarih ve kültür konularında araştırma isteğinde artma,  yaşadıkları  çevredeki kültürel varlıklara sahip çıkma, sorumluluk alma ve ait oldukları  kültürel yaşamı daha yakından tanımaya başladıkları gözlemlenmiştir.

ÇEKÜL Vakfı olarak GLOBAL Tanıtım'a kurumsal sosyal sorumluluk anlayışı çerçevesinde Kentler Çocuklarındır Kültürel Eğitim Programına verdiği destekten  dolayı çok teşekkür ederiz.

Tüm Haberler