GAP Bölgesi Öğrencileri ile İstanbul Buluşması | ÇEKÜL

GAP Bölgesi Öğrencileri ile İstanbul Buluşması

13.09.2019

ÇEKÜL Bilgi Ağacı, Bahçeşehir Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (BAUSEM) ve PepsiCo’nun birlikte yürüttükleri “Kızlarımız Okuyor Işık Saçıyor Projesi” kapsamında, GAP bölgesindeki 10 kentten 18 üniversite öğrencisi ile Emirgan Şerifler Yalısı ve Atatürk Arboretumunda “Doğaya Saygı” başlıklı, tüm güne yayılan bir atölye programı gerçekleştirdi.

ÇEKÜL Bilgi Ağacı eğitim uzmanları, Bahçeşehir Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezinin daveti üzerine proje kapsamında üniversite öğrencilerine bir günlük atölye programı hazırladı. Program kapsamında küresel olarak yaşadığımız ekolojik sorunların günlük yaşamda yaptığımız seçimlerle olan bağlantıları hakkında farkındalık yaratmak amacıyla hazırlanan “Gezegenin Eşikleri” ve katılımcıların doğayla buluştuğu “Doğadan Öğreniyorum” atölyeleri uygulandı.

“Kızlarımız Okuyor Işık Saçıyor Projesi” kapsamındaki İstanbul Buluşması, öğrencilerin sadece mesleki gelişimlerine değil, yanı sıra toplumsal fayda odaklı sosyal gelişimlerine de katkı sağlayarak toplumsal etki yaratmalarını amaçlıyor.