Ana içeriğe atla

Fidan Canlar Kemaliye’deydi

13.05.2014

KEMAV Yönetim Kurulu Üyesi ve ÇEKÜL gönüllüsü Kadriye Ayda Ünal koordinatörlüğünde“Fidan Canlar Kemaliye’de” adlı program 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında yapıldı. Erzincan merkez ve tüm çevre ilçeler ile Kemaliye Topkapı köyünden  katılan 6. ve 7. sınıf öğrencisi yaklaşık 150 çocuk Kemaliye’de buluştu. Programı, Kemaliye Kaymakamlığı ve Kemaliye Belediye Başkanlığı destekledi.

ÇEKÜL gönüllüsü Kadriye Ayda Ünal, iki gün süren etkinliklerde lise öğrencilerinden de gönüllü destek alarak çocuklarla gençleri buluşturmuş oldu.  İlk gün yapılan açılışta, öğrenciler kendi ilçe ve köyleri hakkında kısa sunumlar yaptı. Halk oyunları ve kent gezisi gibi etkinliklerle güçlendirilen program fidan dikimi ve uçurtma şenliği ile son buldu.

KEMAV Başkanı İsmail Yücel etkinlikle ilgili yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Çocuklarımız, ilçelerinin doğal ve kültürel zenginliklerini ilk defa birlerine anlattılar. Aynı coğrafyayı paylaştıkları yaşıtlarıyla yeni dostluklar kurup birlikte güzel anlar yaşadılar.  Sanırım sivil toplum kuruluşu olarak bir ilki gerçekleştirerek Erzincan’ın geleceği çocuklarımızı bir araya getirdik. Bu etkinlikle, çocuklarımızla kültürel ve doğal zenginliklerimizi paylaşacağımız bir ortam da hazırlamış olduk. Bu sayede yöredeki tüm çocukların birbirleriyle iletişimlerinin kuvvetlenmesini amaçladık. Onlar bizim geleceğimiz, onlar fidanlarımız, onlar ne kadar iyi yetişirse geleceğimizi o kadar sağlam kurmuş olacağız.”

KEMAV facebook sayfası için

Tüm Haberler