DÜNYANIN YAŞGÜNÜNÜ KUTLADIK | ÇEKÜL

DÜNYANIN YAŞGÜNÜNÜ KUTLADIK

22.04.2006

2006 yılında, Dünya Günü kutlamalarının Türkiye koordinatörü olan vakfımız, kutlamaları sadece bir günle sınırlandırmayarak, bir hafta boyunca Dünya Günü’nün kamuoyunda ilgi bulmasını amaçlıyor.

Bu yılın ilk etkinliği 20 Nisan 2006 Perşembe günü, Timberland firması Türkiye ofisinin katkılarıyla, Esenler Öz-De-Bir İlköğretim Okulu’nda gerçekleşti. Okulun 6-7-8. sınıf öğrencileriyle yapılan toplantılarda, Dünya Günü’nün önemi, bir tek insanın bile dünyayı değiştirebileceği anlatıldı. Öğrencilere, dünyanın yaşgünü için hazırlanan, üzerinde Dünya Günü’nün tarihçesi bulunan kitap ayraçları dağıtıldı. Soru-cevap bölümünün ardından ilköğretim okulu öğrencileri hep bir ağızdan “Dünyaya Karşı Sorumluluk Andı”nı okudu.

22 Nisan 2006 Cumartesi günü ise İstanbul Galatasaray Meydanı’nda toplandık. Tiyatro İzmit, Kocaeli Üniversitesi Tiyatro Topluluğu, Kabataş Lisesi ve İHKİB Hazırgiyim Meslek Lisesi öğrencileri yaşgünü etkinliğini katkılarıyla zenginleştirdiler.

Bölgesel Çevre Merkezi, kısa adıyla REC Türkiye tarafından hazırlanan İklimler Değişiyor başlıklı broşürler ve ÇEKÜL’ün hazırladığı Dünya Günü kitap ayraçları İstiklal Caddesi’nde dağıtıldı.

ÇEKÜL Muğla temsilcisi Meral Oğuz’un katkılarıyla Muğla’da düzenlenen çeşitli etkinliklerle de Dünya Günü ve iklim konularında halk bilgilendirildi.

“İklim Değişikliğine Karşı Çözümler” temasının işlendiği 2006 kutlamalarında, TRT Radyoları da her yıl olduğu gibi Dünya Günü ile ilgili bir program hazırladı. 22 Nisan 2006 tarihinde TRT Gap radyosunda yayımlanan Günışığı programına ÇEKÜL’den çevre mühendisi Çiğdem Yıldız katılarak konu ile ilgili detaylı bilgiler verdi.

Emeği geçen herkese teşekkürler…

İyi ki doğdun dünya!

Çiğdem Yıldız ve Can Yaman Dünyaya Karşı Sorumluluk andına ilk imzayı atarken

Tiyatro İzmit ve Kocaeli Üniversitesi'nden tiyatrocu gönüllüler

Tiyatro İzmit üyeleri ve Kocaeli Üniversitesi öğrencileri Dünyaya Karşı Sorumluluk andına imza atarken 

Kabataş Lisesi öğrencileri

Kabataş Lisesi öğrencileri

Kağıthane İHKİB Hazırgiyim Meslek Lisesi öğrencileri

ÇEKÜL Ailesi