Dünyanın tüm çocukları mutlu olsun! | ÇEKÜL

Dünyanın tüm çocukları mutlu olsun!

09.05.2017

ÇEKÜL Bilgi Ağacı, kültürel kimliğimizin önemli bir parçası olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı Birgili çocuklarla birlikte kutladı.

Bayram programı okulların programıyla çakışmayacak şekilde öğleden sonra 14.00-17.00 saatleri arasında ÇEKÜL Birgi Evi Sorumlusu Melike Dilber ve ÇEKÜL Bilgi Ağacı eğitim uzmanları tarafından uygulandı. Etkinliğe Birgi Kazımpaşa İlkokulundan 7-12 yaş arası toplam 12 çocuk katıldı.

23 Nisan geleneklerini yaşatmak amacıyla ÇEKÜL Birgi Evinde düzenlenen program, isim ve ısınma oyunlarıyla başladı. Tuz-Buz isim oyunu ve Bayram-Bingo ısınma oyunuyla devam eden etkinlik, çocukların 23 Nisan kapsamında okullarında gerçekleştirdikleri etkinliklerle ilgili kısa bir sohbet ile devam etti. 23 Nisan kutlamalarını konu alan bir animasyon film gösterimini takiben ÇEKÜL gönüllülerinden emekli öğretmen Adalet Süzer Can’ın katılımıyla 23 Nisan’ın anlam ve önemine ilişkin yapılan söyleşinin ardından, “Birgi Çocuklarından Bir Dünya Dilek” sanat atölyesi düzenlendi. Çocuklar atölyede yaptıkları ortak resimde, tüm dünya çocukları için 23 Nisan’a dair dileklerini, mesajlarını paylaştı. Çocuklar guaj, kuru, parmak ve pastel boya kullanarak; kendilerini temsil etmek üzere ellerinin şeklini çizip boyayarak; mesaj ve dileklerini yazarak ortak bir afiş yarattı. Afiş, ÇEKÜL Birgi Evinin duvarlarında sergilendi.