Ana içeriğe atla

DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ KUTLAMALARI

13.06.2006

ÇEKÜL Vakfı, 5 Haziran 2006 Dünya Çevre Günü’nü çeşitli etkinliklerle kutladı. İstanbul’daki ÇEKÜL gönüllüleri ve ÇEKÜL’ün Anadolu’daki temsilcileri tarafından gerçekleştirilen etkinlikler bir hafta boyunca sürdü.

ÇEKÜL İstanbul Ortaköy’deydi

İstanbul’da Beşiktaş Belediyesi’nin Ortaköy’de kutlanan Çevre Günü etkinliklerine Ataşehir Hayvan Dostları Platformu, Boğaziçi Arnavutköylüler Derneği, ÇEKÜL Vakfı, Çevre ve Sokak Hayvanları Derneği ve İstanbul Çevreci Çağdaş Kadınlar Birliği katıldı. Vakfımız Ortaköylüler tarafından oldukça büyük ilgi gördü. Çevre Günü afişlerimiz çocuklar tarafından büyük ilgi gördü. Şair Behçet Kemal Çağlar, Kılıç Ali Paşa, Bursa Mithat Paşa ilköğretim okullarından çocuklarımız, Çevre Günü için tasarlanmış olan afişlerimizi öğretmenlerine hediye olarak vermek üzere aldılar.

Anadolu Etkinlikleri

ÇEKÜL’ün Anadolu temsilcilikleri ile birlikte yürüttüğü etkinlikler çerçevesinde, Tokat’ın Erbaa ilçesinde ÇEKÜL, Erbaa Belediyesi ve TEMA gönüllüleriyle birlikte, “doğa” konulu afiş sergisi düzenlendi. Serginin açılışında Erbaa temsilcilerimizden M. Nur Ekinci, günün önemini vurgulayan bir konuşma yaptı.
 

ÇEKÜL Samsun Temsilciliği ve Tüketici Hakları Derneği Samsun Şubesi Çevre Kolu, Çevre Günü’nde “Geleneksel Gar Park Etkinliği” düzenledi. Etkinliğin ana teması, öğrencilere çevre bilinci verilmesi ve fidan dikmeye özendirilmesi oldu. İl Çevre ve Orman Müdürlüğü’nün katkılarının sağlandığı etkinlikte, Büyükşehir Belediyesi Kültür Müdürlüğü konservatuvarı tarafından konser verildi. Daha sonra İl Çevre ve Orman Müdürlüğü tarafından fidan dağıtıldı. Bu yıl 11.si yapılan “Geleneksel Gar Park Etkinliği” esnasında, Karadeniz Sahil Otoyolu Projesi'nin, Rize'nın Fındıklı ilçesi bölümünün iptali için verdiği mücadele ile tanınan Avukat Cihan Eren anıldı.

Ankara temsilciliği, 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nü, Altındağ Belediyesi ile birlikte kutladı. Dünya Çevre Günü dolayısıyla Altındağ Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen törene ÇEKÜL Ankara gönüllüleri, TEMA Vakfı gönüllüleri, Altındağ Belediyesi görevlileri, çeşitli ilköğretim okullarına bağlı ögrenciler ve kalabalık bir davetli topluluğu katıldı. Törende bir konuşma yapan ÇEKÜL Ankara temsilcisi Faruk Soydemir, çevreye verilmesi gereken önemden bahsederek ÇEKÜL’ün doğal çevre projelerinden örnekler verdi. Törende ayrıca, “Hayalimdeki Altındağ” konulu resim yarışmasında dereceye girenlere ödülleri dağıtıldı. Ödül töreninin ardından Altındağ Belediyesi ile TEMA Vakfı’nın çevre ile ilgili
sunuşları izlendi.

Amasra’da, Çevre Günü nedeniyle, Amasra meydanında fotoğraf sergisi açıldı.

 

Tüm Haberler