Ana içeriğe atla

Doğa koruyucuları çoğalıyor

26.02.2018

ÇEKÜL Bilgi Ağacının doğayı koruma bilinciyle hareket eden öğretmen ve öğrencilerin yetişmesine katkı sağlamak üzere sürdürdüğü Rehberim Doğa eğitimi, 22 Şubat’ta Birgi’de gerçekleştirildi. Ödemiş Belediyesi ve Ödemiş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün desteklediği Rehberim Doğa Öğretmen Eğitimine Ödemiş’te bulunan 14 farklı ortaokuldan öğretmenler katıldı.

Doğa koruyucuları çoğalıyor

Öğretmenlerin öğrencileriyle birlikte dünyanın dengesini sağlayan çevresel süreçleri ve gezegenin mevcut durumunu öğrenmelerini amaçlayan ÇEKÜL Bilgi Ağacı Rehberim Doğa Öğretmen Eğitiminde “Gezegenin Eşikleri”ni odak kavram olarak ele alıyor. Öğretmeler kendilerine verilen bir günlük öğretmen eğitiminin ardından, öğrencilerin her bir eşiği kavramalarına destek olacak 18 etkinliği, bir eğitim-öğretim yılına uyarlayarak uygulayacak.

Doğa koruyucuları çoğalıyor

Öğrencilerin yaşarken yaptıkları seçimlerin doğaya olan etkileri hakkında edindikleri bilgilerle olumlu davranış değişiklikleri geliştirmelerine ve yaşadıkları kentin doğasını daha yakından tanımalarına katkıda bulunan Rehberim Doğa eğitimi, öğretmenlerin uygulamalarının ardından Birgi ÇEKÜL Evinde açılacak bir sergiyle son bulacak.

Tüm Haberler