Ana içeriğe atla

Çocuklar ağaçların dilinden konuştu

04.03.2016

ÇEKÜL Vakfı Bilgi Ağacı Eğitim Birimi tarafından, PepsiCo desteğiyle düzenlenen Ağaçların Diliyle Kentim Programı kapsamında “Rehberim Doğa Öğretmen Eğitimi” 50 öğretmenin katılımı ile geçtiğimiz ay gerçekleşmişti. 

Şubat ayı itibarıyla eğitime katılan öğretmenler programı öğrencileriyle uygulamaya başladı.

Eğitimin ilk örneğini Cumhuriyet Ortaokulu 5. sınıf öğretmenlerinden Adalet Büyükbezirci ve Ufuk Tosun, Alkent Parkı ve Sanatçılar Parkında 22 öğrencisiyle birlikte gerçekleştirdi.

Öğrencilere yaşadıkları, gezdikleri, gördükleri yerleri tanımaları ve nasıl korumaları gerektiği anlatıldı, etkileşimli oyunlar oynandı. Ağaçların Diliyle Kentim eğitim programında çocuklar parktaki ağaçları tanıyarak kozalak topladı ve doğaya yakınlaşmanın mutluluğunu yaşadı.

ÇEKÜL Vakfı Bilgi Ağacı Eğitim Birimi tarafından, PepsiCo desteğiyle düzenlenen Ağaçların Diliyle Kentim Programı kapsamında “Rehberim Doğa Öğretmen Eğitimi” 50 öğretmenin katılımı ile geçtiğimiz ay gerçekleşmişti. Şubat ayı itibarıyla eğitime katılan öğretmenler programı öğrencileriyle uygulamaya başladılar.

Eğitimin ilk örneğini Cumhuriyet Ortaokulu 5. Sınıf öğretmenlerinden Adalet Büyükbezirci ve Ufuk Tosun, Alkent Parkı ve Sanatçılar Parkı Etiler’de 22 öğrencisiyle birlikte gerçekleştirdi. Öğrencilere yaşadıkları, gezdikleri, gördükleri yerleri tanımaları ve nasıl korumaları gerektiğini anlattılar, oyunlar oynadılar. Ağaçların Diliyle Kentim Programı çocuklar parktaki ağaçları tanıdı, kozalak topladı ve doğaya yakınlaşmanın mutluluğunu yaşadı.

Tüm Haberler