ÇEKÜL'den doğa dostu hediyelikler | ÇEKÜL

ÇEKÜL'den doğa dostu hediyelikler

15.12.2015

“Doğa ve Kültürle Varız” sloganıyla doğal ve kültürel mirası geleceğe taşımak için çalışan ÇEKÜL'ün hediyelik ürünleriyle, yeni yılda hem sevdiklerinizi hem de doğayı mutlu edebilirsiniz.

25. yılını kutlayan ÇEKÜL Vakfı, doğu dostu tüketicilere, sevdiklerine gönül rahatlığıyla armağan edebilecekleri zengin bir ürün yelpazesi sunuyor. www.cekuldukkan.org/ adresindeki ÇEKÜL ürünleri ile yeni yılda hem sevdiklerinizi mutlu etmek, hem de doğanın sürdürülebilirliğine destek olmak mümkün.

ÇEKÜL'ün 25. yılı için özel hazırladığı "Miras" koleksiyonu; Anadolu'nun zengin kültürel dokusunu birbirinden şık ürünlere dönüştürerek tüketicilerle buluşturuyor. Birgi Ulu Cami desenli özel tasarım kalemlik, Tokat kapı tokmağı deseniyle bezeli defter, Sivas Şifaiye Medresesi desenli kitap ayracı, Anadolu taş işçiliğinin özel bir örneğini taşıyan çantalar ve benzerleri, 5 ile 25 TL arasında değişen fiyatları ile benzersiz bir alternatif oluşturuyor.

ÇEKÜL'ün "7 Ağaç" hediyeleri ise, bir kişinin bir yılda tükettiği kadar doğal kaynağı yerine koymayı hedefliyor ve böylelikle yeni fidanların toprakla buluşmasını sağlıyor. 7 Ağaç Ormanları'na sevdiklerinize özel sertifikasıyla birlikte 7 ağaç hediye etmenin maliyeti ise 50 TL.   

ÇEKÜL'ün doğa dostu hediyeleri arasında yer alan ağaç formlu cam kolye ucu, çeşitli tohumlar ile odalara, ofislere minik ormanlar kuran terrariumların fiyatları ise 5 ila 125 TL arasında değişiyor. Vakıf, elde ettiği geliri yine doğal ve kültürel mirasın yaşatılması için yürüttüğü ağaçlandırma, eğitim ve koruma çalışmalarına aktarıyor.    

ÇEKÜL hediyelikleri, www.cekuldukkan.org/ ve 0212 249 64 64 numaralı telefonu arayarak alınabiliyor.