Ana içeriğe atla

ÇEKÜL VE TKB, TADİLAT İSTANBUL FUARI’NA KATILIYOR

07.06.2007

Tarihi Kentler Birliği (TKB) ve ÇEKÜL Vakfı 7-10 Haziran 2007 tarihleri arasında İstanbul Expo Center’da gerçekleştirilecek olan Tadilat İstanbul Fuarı’na katılacak.

Yapı yenileme alanındaki yatırımlara ivme kazandırmak ve yönlendirmek amacıyla Türkiye’de ilk kez düzenlenecek olan Tadilat İstanbul Fuarı’nın açılış törenine ÇEKÜL Vakfı Başkanı Prof. Dr. Metin Sözen,  TKB Encümen Üyeleri, TKB yöneticileri ve belediye başkanları katılacak. Açılış töreni 7 Haziran 2007 tarihinde, saat 10:00’da gerçekleştirilecek.

Katılımcı firmalar, belediyeler, sivil toplum örgütleri, çeşitli kurum ve kuruluşlar, İstanbul Expo Center’ın dokuzuncu ve onuncu hollerinde ürünlerini ve projelerini tanıtacaklar. ÇEKÜL Vakfı, kurulduğu günden bu yana uyguladığı ve uygulamaya devam ettiği çevre-kültür projeleriyle birlikte, “Kent Atölyeleri”ni de tanıtacak. “Kent Atölyeleri” ile yok olma sınırında olan geleneksel yapı sanatlarının üretim yöntemlerinin geleceğe aktarılması; günümüz olanaklarıyla boyutlandırılarak yeni gelişmelere ortam hazırlanması, eğitimli ve becerili bir kuşağın yetişmesinin sağlanması amaçlanıyor.

2001 yılında başlayan ve her geçen yıl daha kapsamlı bir niteliğe kavuşarak ivme kazanan “Tarihi Kentler Birliği Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulamalarını Özendirme Yarışması” kapsamında 2006 yılında ödül alan projeler, Tarihi Kentler Birliği’nin standında sergilenecek. 

 

Tüm Haberler