Ana içeriğe atla

ÇEKÜL SALI TOPLANTILARI BAŞLADI

16.04.2008

ÇEKÜL Vakfı “Salı Toplantıları” başladı. İlk toplantıda, Yrd. Doç. Dr. Zeynel Arslangündoğdu “Kuşlar” konusunda bilgi verdi. ÇEKÜL gönüllü ve çalışanlarının katıldığı  mini seminerin ardından bahçede hazırlanan ikram eşliğinde keyifli saatler geçirildi.

Salı toplantılarının, gönüllüler ve ÇEKÜL’ü tanımak isteyenlerle bir arada olmak, bilgi paylaşımını yaparak keyifli zaman geçirmek için düzenlendiğini söyleyen ÇEKÜL Organizasyon Gönüllüsü Hande Erdoğan, internet ortamı dışında yüz yüze iletişim kurmanın önemli olduğunu söyledi. İlk toplantının konuğu, İ.Ü.Orman Fakültesi Orman Entomolojisi ve Koruma Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Zeynel Arslangündoğdu’ydu.  Sağlıklı bir doğal çevre için kuşların önemi konusuna dikkat çeken Arslangündoğdu, kuş türleri, doğal dengeye olan katkıları, göç şekilleri ve etkileri hakkında kısa bilgiler vererek katılımcılarla sohbet etti.

Sunum’un ardından ÇEKÜL bahçesinde ikram eşliğinde sohbet devam etti. Organizasyon Gönüllüsü Hande Erdoğan, ÇEKÜL dostlarıyla birlikte zamanı verimli değerlendirmek için toplantıların 15 günde bir devam edeceğini söyleyerek, “Bir sonraki buluşmamız 29 Nisan Salı günü saat 18.00’de yine ÇEKÜL’de olacak. Mimar Metin Keskin “Mardin Kent Müzesi” hakkında bilgiler verecek. Herkesi bekliyoruz,” dedi.  

Tüm Haberler