ÇEKÜL KEMALİYELİ ÇOCUKLARLA BİRLİKTEYDİ... | ÇEKÜL

ÇEKÜL KEMALİYELİ ÇOCUKLARLA BİRLİKTEYDİ...

28.05.2004

Kentler Çocuklarındır Projesi, 29 Nisan – 2 Mayıs 2004 tarihleri arasında Kemaliye’de uygulandı. Kemaliye, Doğu Anadolu Bölgesi'nin Yukarı Fırat Bölümü'nde kalan, yeşil yamaçlar üzerine serpilmiş, doğal güzelliklerle çevrelenmiş bir yer.

UNESCO desteğiyle yürüttüğümüz Kentler Çocuklarındır Projesi kapsamında, Muhlis Mukaddes Cüher İlköğretim Okulu 7. sınıf öğrencileri arasından seçilmiş 15 öğrenci ile birlikteydik. ÇEKÜL Bölge Koordinatörü Abdullah Ataman, ÇEKÜL Kemaliye temsilcisi Hilmi Balioğlu ve Kadriye Ayda Ünal koordinasyonunda hazırlanan program çerçevesinde dört gün boyunca kültürel mirasın korunmasının önemi ve kentli olma bilinci çerçevesinde sunumlar, geziler ve çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi.

Kemaliye’de, Projeyi destekleyen Kaymakam Mustafa Eldivan'a, İlçe Milli Eğitim Müdürü Celal Demir'e, Muhlis Mukaddes Cüher İlköğretim Okulu Müdürü Ekrem Alkan’a teşekkür ederiz. Aynı zamanda, Projenin gerçekleştirilmesine sunumları, rehberlikleri, yemekleri ve sohbetleri ile sonsuz katkıda bulunan sayın Kadriye Ünal’a, sayın Hüseyin Kuleli’ye, sayın Şevket Gültekin’e, Kemaliye (Eğin) Folklor ve Kültür Derneği’ne, pişirdiği leziz yöresel yemeklerle çocuklarımıza yöresel yemekleri tanıtan sayın Ömür Haznedar’a, Apçağa Köyü muhtarı ve köy halkına, sayın Latif Yalçın’a, sayın Alim Gadanaz’a, kütüphanede bizi misafir eden sayın Kadriye Apaydın’a, sayın Aysel ve Mehmet Süslü’ye, Ocak Köyü muhtarı sayın Ali Gürer ve Ocak Köyü Müzesi'nden sayın Hüseyin Ataibiş’e, sayın Mahmut Özipek’e, sayın Nurettin Özerdem ve sayın Hadi Yurdakul ile sayın Muhlis Cüher’e çok teşekkür ediyoruz. 

Proje ile “kültür elçisi” olmaya hak kazanan Kemaliyeli öğrenciler ile uyguladığımız program hakkında daha detaylı bilgiyi ekteki dosyada bulabilirsiniz.

 

kemaliyeweb.pdf