ÇEKÜL Bilgi Ağacı Sağlıklı Yaşam Trendleri Fuarında | ÇEKÜL

ÇEKÜL Bilgi Ağacı Sağlıklı Yaşam Trendleri Fuarında

06.10.2017

Türkel Fuarcılık ve TARMEG işbirliğiyle 26-28 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Sağlıklı Yaşam Trendleri Platformu 2017; eğitimden beslenmeye, kent yaşamından temizlik malzemelerine geniş bir yelpazeye yayılan konu başlıkları ve etkinlikleriyle ziyaretçilerini bekliyor.

26-28 Ekim tarihleri arasında Türkel Fuarcılık ve TARMEG işbirliğiyle İstanbul Kongre Merkezinde düzenlenecek olan Sağlıklı Yaşam Trendleri Platformu 2017, sağlıklı çevre / sağlıklı yaşam bilinci ve üretim politikasını benimsemiş üreticileri biraraya getiriyor. Eğitim seminerleri ve konferans başlıkları içeren fuarda ÇEKÜL Bilgi Ağacı da çeşitli etkinlik ve eğitimler gerçekleştirecek.

Sağlıklı yaşamın, ancak sağlıklı bir çevre ile mümkün olabileceği bilgisinden hareketle, Anadolu’da doğal ve kültürel mirası koruma çalışmaları yürüten ÇEKÜL Vakfı alanda edindiği pratik deneyim ile ÇEKÜL uzmanlarının kuramsal yaklaşımını güncel eğitim teknikleriyle birleştiren Bilgi Ağacı, öğrenci ve öğretmenleri “miras” ve “koruma” kavramlarıyla buluşturmayı sürdürüyor.

ÇEKÜL Bilgi Ağacı standında; karbon ayak izinizi hesaplayarak günlük yaşamda nelere dikkat etmeniz gerektiğini düşünebilir, standımızdaki Ağaç Bulmacası ile hangi ağaçları tanıdığınızı görebilirsiniz. ÇEKÜL Yayınlarının doğa ve kültür içerikli kitapları da ÇEKÜL Bilgi Ağacı standında etkinlik süresince yer alacak.

Gezegenin Eşikleri Atölyesi

ÇEKÜL Bilgi Ağacının, 27 Ekim Cuma günü saat 16:00’da başlayacak “Gezegenin Eşikleri” atölyesinde ise iklim değişikliğine dikkat çekilecek. ÇEKÜL Bilgi Ağacı Koordinatörü Deniz Dinçel’in anlatımıyla; biyolojik çeşitlilik kaybı, toprak ve su kirliliği gibi güncel ekolojik sorunlar; üretim ve tüketim biçimlerimiz; küresel boyutta yaşadığımız ekolojik sorunların günlük yaşamdaki seçimlerimizle olan bağlantıları gibi konular hakkında bilgiler verilecek.

Tüketicinin sağlıklı yaşam farkındalığını artırarak “bilinçli tüketici” olmalarını amaçlayan fuar, doğayla uyumlu ve sürdürülebilir bir üretim ve tüketim dengesine odaklanıyor. Türkel Fuarcılık, bu yaklaşımla bu yıl ilk kez düzenlediği Sağlıklı Yaşam Trendleri Fuarı ile oluşması hedeflenen bilinci sürekli kılmak için, katılımcı firmalara ÇEKÜL işbirliğiyle 7 Ağaç hediye ediyor ve 700 fidanlık “Sağlıklı Yaşam”  Korusu oluşturuyor.

Sağlıklı yaşam ve sağlıklı çevre hakkında daha fazla bilgi almak, konu hakkında çalışan kurum ve kuruluşları yakından tanımak isterseniz, Sağlıklı Yaşam Trendleri Fuarını 26-28 Ekim tarihlerinde 10:30-19:30 saatleri arasında ücretsiz olarak ziyaret edebilirsiniz.

Detaylı bilgi için tıklayınız