Ana içeriğe atla
ÇEKÜL Bilgi Ağacı Öğretmen Programları Başlıyor!

ÇEKÜL Bilgi Ağacı Öğretmen Programları Başlıyor!

03.09.2021

ÇEKÜL Bilgi Ağacı, her yıl düzenlediği öğretmen programlarıyla binlerce çocuğa ulaşarak doğal ve kültürel mirasın korunması bilincini yaygınlaştırmaya çalışıyor. İlkokul öğretmenlerine yönelik hazırlanan “Kentimin Öyküsü” ve “Ağaçların Diliyle Kentim” öğretmen programlarının başvuruları başladı.

Ücretsiz öğretmen programının kayıtları 24 Eylül 2021 tarihine kadar devam edecek. Türkiye’nin her yerinden katılıma açık olan öğretmen programlarının bilgilendirme toplantıları ise çevrimiçi düzenlenecek.  

Tüm öğretmenlerimizi heyecanla bekliyoruz!

Başvuru için: [email protected]

Ağaçların Diliyle Kentim Eğitim Programı; ilkokul öğrencilerinin “orman ekosistemini” tanımalarını; doğanın, içinde yaşadığı kültüre etkisini kavrayabilmelerini, doğayı bir oyun arkadaşı olarak görerek ondan aldıkları ilhamla yaratıcılıklarını geliştirmelerini hedefleyen bir programdır.

Kentimin Öyküsü Eğitim Programı, öğrencilerin kentlerinin kültürel ve doğal mirasını tanımalarını, koruma bilincini yaşayarak öğrenmelerini ve bütüncül bir bakış açısıyla doğa-kültür-insan arasındaki ayrılmaz ilişkiyi keşfetmelerini hedefleyen bir programdır.

  • Her iki program da; 1 eğitim öğretim dönemi süresince, sınıf içi ve sınıf dışı uygulamaları içeren 4 ana bölümdeki 20 etkinlikten oluşmaktadır.
  • Çevrimiçi yapacağımız öğretmen bilgilendirme toplantılarının tarihi, kayıtlardan sonra duyurulacaktır.

Tüm Haberler