Ana içeriğe atla
ÇEKÜL Bilgi Ağacı, Dünya Çocuk Kitapları Haftasını Kutladı

ÇEKÜL Bilgi Ağacı, Dünya Çocuk Kitapları Haftasını Kutladı

15.11.2022

ÇEKÜL Bilgi Ağacı, 7 Kasım Pazartesi günü gerçekleşen “Ardıç Tohumunun Peşinde” atölyesiyle Dünya Çocuk Kitapları Haftasını kutladı. Çevrimiçi olarak ve ücretsiz düzenlenen atölyeye, Türkiye’nin farklı illerinden toplam 20 öğrenci katıldı.
ÇEKÜL Vakfı çocuklarda farkındalık yaratmak, onlara okuma alışkanlığı kazandırmak ve kitap sevgisini artırmak için 5 senedir aralıksız olarak atölyeler gerçekleştiriyor. Geçtiğimiz hafta düzenlenen ve Dünya Çocuk Kitapları Haftasına denk getirilen kitap atölyesinde ise ÇEKÜL Yayınlarının en sevilen kitaplarından Evini Arayan Ardıç Tohumu rehberliğinde, öğrencilerin doğa ve kitap sevgisi üzerine yoğunlaşıldı.

Bilgi Ağacı uzmanları; Evini Arayan Ardıç Tohumu kitabından yola çıkarak haritalar, bilmeceler hazırladı ve kitabın içinde yer alan İstanbul’un yeşil alanlarının bir kısmını ve farklı türdeki ağaçları çocuklara tanıttı. Atölye boyunca hem birbirleriyle hem de Bilgi Ağacı uzmanlarıyla paylaşımda bulunan öğrenciler, olumlu izlenimlerle atölyeyi tamamladı.

ÇEKÜL Bilgi Ağacı atölyeleri ve eğitim programları, uzmanlarımız tarafından farklı yaş grupları için özenle hazırlanıyor; açık çağrıyla ve ücretsiz olarak düzenleniyor. Atölye ve eğitimlerimizin sürdürülebilir olması için çalışmaya sizlerin desteğiyle devam ediyoruz.

Evini Arayan Ardıç Tohumu kitabına ve diğer çocuk kitaplarına www.cekuldukkan.org adresinden ulaşabilir, edindiğiniz her kitapla eğitim programlarımıza destek olabilirsiniz.

 

Tüm Haberler