ÇEKÜL Akademi YAPEX Fuarında! | ÇEKÜL

ÇEKÜL Akademi YAPEX Fuarında!

12.11.2018

ÇEKÜL Akademi Alan Yönetimi Eğitim Programının 6. ve yılın son modülü YAPEX Restorasyon Fuarında gerçekleşecek. 2015 yılından bu yana yürütülen program, bu yıl Şubat ayında “Kavramlar, İlkeler ve Kriterler” konusuyla başlamıştı.  

Alan yönetim planı hazırlama süreci ile ilgili ilkeleri, uygulamaları, sonuçları ve sorunları ortaya çıkarmaya yönelik profesyonel bir gelişim programı olan Alan Yönetimi Eğitim Programına bu yıl Gaziantep, Konya, Şanlıurfa ve Kahramanmaraş büyükşehir belediyeleri ile Kütahya, Ayvalık, Afyonkarahisar, Tirebolu, Bolu, Burhaniye, Battalgazi, Urla, Dulkadiroğlu, Amasya ve Adalar belediyelerinden uzmanlar katıldı.

Yıl boyunca “Alan Yönetimi Planı Hazırlama: Proje Yönetimi, Analiz ve Planlama”, “Alanda Teknik İnceleme ve Vaka Analizi  I (Edirne )”, “Süreç / İletişim / İşbirliği”, “Alanda Teknik İnceleme ve Vaka Analizi II  (Bergama)” başlıklarında uzmanlardan eğitim alan katılımcıların son durağı, Antalya Expo Center’da 14-17 Kasım tarihlerinde yapılacak olan YAPEX Restorasyon Fuarı olacak.

14 Kasım Çarşamba günü 10:30-15:45 saatleri arasında 2 oturum halinde yapılacak olan eğitim ilk gün Fuar katılımcı ve ziyaretçilerine açık olacak. 15-16 Kasım’daki eğitimler ise kapalı oturum olarak gerçekleşecek.

AYEP programıyla özellikle kentsel kültürel varlıklara ilişkin süreçlerde yetkili olan il ve ilçe belediyelerinde bu sorumluluğu yönetmek üzere görevlendirilecek personelin donanım ve becerilerinin arttırılması hedefleniyor.

 

ÇEKÜL AKADEMİ ALAN YÖNETİMİ EĞİTİMİ 6. MODÜL (AYEP) / YAPEX

14  KASIM 2018, Çarşamba

Dünyadan Alan Yönetim Sistemi Örnekleri ve Farklı Yaklaşımlar

10.30-11.30 Eğitim I. Oturum - Doç. Dr. Nevra Ertürk / Dünya Mirası Merkezi’nin İşleyişi

11.45-15.45 Eğitim II. Oturum- Yaşagül Ekinci Danışan ve Namık Kemal Döleneken / Dünyadan Örnekler ile Farklı Miras Koruma Sistemleri ve Farklı Alan Yönetimi Planları

*ÇEKÜL Akademi AYEP eğitimin ilk günü, izlemek isteyenlere açıktır.

*ÇEKÜL Akademi Alan Yönetimi Eğitim Programı Sertifika Töreni ise ÇEKÜL standında 16 Kasım Cuma günü saat 13:30’da yapılacak.