Ana içeriğe atla
ÇEKÜL 7 Ağaç Ormanlarına 100 Bin Yeni Fidan

ÇEKÜL 7 Ağaç Ormanlarına 100 Bin Yeni Fidan

14.10.2022

ÇEKÜL Vakfının 30 yıldır devam eden 7 Ağaç Ormanları Ağaçlandırma Programı kapsamında, ACT Havayolları ve myTECHNIC'in desteğiyle Sivas, Divriği, İkizbaşak sahasında 80 bin; Hatay, Belen sahasında 20 bin sarıçam, karaçam ve fıstık çamı fidanı toprakla buluştu. Büyümeye başlayan 100 bin fidanın hatırasına 12 Ekim’de, Sivas’ta temsilî bir dikim töreni düzenlendi.  

Karaçayır Yolu üzerindeki sahada düzenlenen törene Sivas Orman İşletme Müdürü Sefa Duman, ACT Havayolları ve myTECHNIC temsilcileri, ÇEKÜL Vakfı Genel Müdürü Sevil Yeşim Dizdaroğlu, 7 Ağaç Ormanları Koordinatörü Beyza Kurt, 7 Ağaç Ormanları Bağışçı İlişkileri Sorumlusu Setenay Yüksel,  Sivas ÇEKÜL gönüllüsü Prof. Dr. Hatice Reyhan Eğilmez ve davetliler katıldı. Törende 100 adet sarıçam ve karaçam fidanı daha dikildi.

ÇEKÜL Vakfı Genel Müdürü Sevil Yeşim Dizdaroğlu, orman varlığımızın sürekliliğinin ancak yaşamsal kaynakların korunmasıyla mümkün olabileceğini söyleyerek, son yıllarda hem bireylerde hem kurumlarda bu sorumluluğun arttığını ifade etti. Dizdaroğlu, “ÇEKÜL Vakfı, Türkiye coğrafyasının bütününü bir miras olarak kabul ediyor ve barındırdığı binlerce canlıyla birlikte bu mirası korumanın en temel sorumluluğu olduğunu düşünüyor. ÇEKÜL 7 Ağaç Ormanları 30 yıldır bu düşünceyle, doğaseverlerin ve kurumların desteğiyle 72 farklı sahada büyüyor. Toplumun tüm kesimlerinde koruma bilincini yaygınlaştırmamız gerekiyor. Temsilî dikim etkinliğimizde, bu ortak hedefi paylaşmaktan mutluyuz.” dedi.  

Tüm Haberler