Ana içeriğe atla

BÖYLE OLUR DOĞA DOSTUNUN DÜĞÜNÜ

27.07.2005

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte, nikah ve düğün törenlerinde kayda değer bir artış başladı. Geleneksel nikah şekeri ve davetiye uygulamalarını seçenlerin yanında bazı çiftler, alternatif yöntemler tercih ederek, hem doğaya katkıda bulunup, hem de “gönül bağı” oluşturdukları çevre örgütlerine katkıda bulunabiliyor.

Nikah Şekeri Yerine…

ÇEKÜL, müstakbel gelin ve damatlara davetiye ve nikah şekeri seçimlerini doğadan yana kullanma şansını veriyor. Şeker yerine, mutlu günleri anısına oluşturacakları “Nikah Şekeri Korusu”nu, davetlilere kendi seçtikleri bir yöntemle duyurabilecekleri gibi bu konuda, ÇEKÜL tarafından tasarlanan kartlar ya da kitap ayraçları da kullanılabilir. Çiftler yaratıcılıklarını kullanarak kitap ayraçları üzerine kendi fotoğraflarını yapıştırarak ya da kurdele, boncuk gibi süsler takarak kendilerine özgü  farklı çözümler geliştirebiliyor. ÇEKÜL tarafından geri dönüşümlü kağıda sarılıp, doğal rafya ile bağlanarak hazırlanan küçük canlı fidanları davetlilere sunmak ise nikah şekeri yerine düşünülebilecek bir başka seçenek.

Davetiye Seçenekleri

ÇEKÜL Vakfı evlenmek isteyen çiftlere çeşitli davetiye seçenekleri de sunuyor. Davetiye ve nikah şekeri yerine dağıtılan aksesuarlar, aynı desende tasarlanarak bir bütün oluşturmaları sağlanabiliyor. Bu konuda da alternatif üretmek tamamen çiftlerin hayal gücüne kalmış… Davetiye metninde; nikah şekeri dağıtmak yerine “7 Ağaç Ormanları”nda bir koru oluşturulduğu duyurulabiliyor. Ayrıca davet mektubunda, konuklardan çiçek göndermeleri yerine doğaya “7 Ağaç” armağan etmelerini istemek de mümkün.

 

 


 

Tüm Haberler